tel.: 34 324 46 51

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie

Instytucja Kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

drukuj stronę

www.rok.czestochowa.pl / działania / MUKiS / grafika komputerowa

grafika komputerowa


 


Celem zajęć z grafiki komputerowej jest:
- przybliżenie słuchaczom elektronicznej metody wyrazu artystycznego tzw. "Projektowania na ekranie” poprzez pokazanie zalet i możliwości pakietu graficznego Corel, narzędzia do tworzenia prac w różnych technikach plastycznych,
- kształtowanie umiejętności manualnych oraz pogłębianie wrażliwości na barwy, wzory, kształty,
- rozwijanie zdolności uważnego słuchania, zapamiętywania oraz skupienia się na danym zadaniu,
- pobudzanie do myślenia nieskrępowanego żadnymi ograniczeniami.

Poprzez szeroki dostęp uczestników zajęć do tej formy artystycznej wypowiedzi, a mianowicie elektronicznego tworzenia i zapisu grafiki na komputerze (5 przenośnych stanowisk komputerowych z pełnym oprogramowaniem Corel), dajemy możliwość swobodnego artystycznego wyrazu. Luźna forma zajęć sprzyja tworzeniu własnych, jedynych w swoim rodzaju prac plastycznych, a niewątpliwą jej zaletą jest możliwość zapisu na dysku, nieograniczona ilość modyfikacji pierwotnego projektu oraz wydruk na drukarce w wielu egzemplarzach.  Zajęcia przeznaczone dla osób które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z grafiką komputerową czyli dla początkujących.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

 


 

 

Zajęcia prowadzi:
Tadeusz Michał Ogonek - absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Częstochowie na kierunku ceramika artystyczna, z zamiłowania grafik komputerowy z wieloletnim stażem.