tel.: 34 324 46 51

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie

Instytucja Kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

drukuj stronę

www.rok.czestochowa.pl / Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie

Zbiory tej placówki poświęcone są Janowi Pawłowi II i w większości są to eksponaty numizmatyczne z utrwalonym wizerunkiem papieża. W Muzeum można też zobaczyć cenne pamiątki i relikwie związane z Ojcem Świętym. Kolekcja składa się z około 7 tys. eksponatów. Imponuje ilość numizmatów z różnych stron świata, z najodleglejszych państw i egzotycznych miejsc.

W Muzeum odbywają się systematycznie spotkania z ciekawymi ludźmi oraz prowadzona jest działalność kulturalna i edukacyjna.

Obiekt zachęca do odwiedzin swoim nowoczesnym wnętrzem i atrakcyjną architekturą. Jest przystosowany do szerszej gamy usług, dysponuje bowiem salami konferencyjnymi różnej wielkości, halą widowiskowo-targową, sceną, kawiarnią.

Największy podziw budzi jednak pasja gospodarza tej placówki, Pana Krzysztofa Witkowskiego, który przybliża postać i dzieło Jana Pawła II w tak niekonwencjonalny sposób.

Jako pracownicy Regionalnego Ośrodka Kultury mieliśmy okazję i przyjemność zwiedzania Muzeum i spotkania się z jej gospodarzem. Jesteśmy pełni uznania.

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie