tel.: 34 324 46 51

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie

Instytucja Kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

drukuj stronę

www.rok.czestochowa.pl / Doroczny Koncert Nocy Letniej Filharmoników Wiedeńskich

Doroczny Koncert Nocy Letniej Filharmoników Wiedeńskich

29 maja 2014 r. melomani z regionu częstochowskiego brali udział w dorocznym koncercie Nocy Letniej Filharmoników Wiedeńskich.

Koncert odbywał się w wyjątkowej atmosferze pałacowych ogrodów Schönburnn dawnej letniej rezydencji Habsburgów, przy czterdziesto tysięcznej widowni z całego świata, w większości młodych ludzi.

Uczestnicy koncertu wysłuchali dzieł Hectora Berlioza, Franciszka Liszta i Ryszarda Straussa, w wykonaniu filharmoników wiedeńskich, pod batutą Cristopha Eschenbacha.

Niezapomnianym akcentem był występ geniusza fortepianu-chińskiego pianisty Lang Langa.

Wyjazd ten wpisał się w podejmowane dotychczas działania, upowszechniające muzykę klasyczną wybitnych kompozytorów różnych epok, w ramach programu „Opera na wynos”.

Podróż połączono z turystycznym spacerem po centrum Wiednia przy barwnej opowieści o historii miasta i jego sławnych mieszkańcach przewodnika Dawida Korzeniewskiego z Bielska Białej. Po spacerze melomani zasmakowali tradycyjnej wiedeńskiej kawy i tortu „Sachera”, co w niezwykły sposób wpisało się w nastój wyjazdu.

Uczestnicy otrzymali materiały promocyjne, mapy i foldery przekazane przez Towarzystwo Polsko - Austriackie w Częstochowie. 
Melomani mieli zapewniony komfortowy przewóz luksusowym autokarem Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny.

Mamy nadzieję, że przed nami kolejne mistrzowskie wykonania scen Europy i świata.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

fot. Urszula Giżyńska

fot. Urszula Giżyńska fot. Urszula Giżyńska fot. Urszula Giżyńska