tel.: (34) 324 46 51

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie

Instytucja Kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

drukuj stronę

www.rok.czestochowa.pl / działania / projekty

2
kwietnia
2017

Gala Finałowa XXIII Regionalnego Konkursu na Palmę, Pisankę i Marzannę

XX Międzynarodowy Konkurs Cyfrowej Fotokreacji / XX International Contest of Digital Photocreation Cyberfoto 2017 62. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - eliminacje regionalne

przeglądaj wydarzenia:

 


 

 


 

Zapraszamy na Galę Finałową Regionalnego Konkursu Palma, Pisanka i Marzanna.

W programie:
- wręczenie nagród w konkursie
- degustacja potraw wielkanocnych
- promocja i sprzedaż rękodzieła
- wystawa i sprzedaż roślin, krzewów, drzew ozdobnych i owocowych
- występy artystyczne
- konkurencje zręcznościowe sołectw

Termin: 2 kwietnia 2017 r. o godz. 15.00
Miejsce: Hala Sportowa Zespołu Szkół w Dąbrowie Zielonej, Plac Kościuszki 49

 


Protokół z posiedzenia komisji
XXIII Regionalnego Konkursu Palma, Pisanka, Marzanna
z dnia 29.03.2017r.

Komisja w składzie:
- Ewelina Mędrala - Młyńska – etnolog z Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie
- Anna Tarczyńska – plastyk, dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Janowie
- Małgorzata Chebel – plastyk z Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie
- Tadeusz Ogonek – grafik z Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie
- Anna Boborowska – nauczyciel plastyki
- Lilla Deska – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dąbrowie Zielonej

Po zapoznaniu się z regulaminem konkursu, komisja postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia w następujących kategoriach wiekowych:

I KATEGORIA – PRZEDSZKOLA
II KATEGORIA – SZKOŁY PODSTAWOWE – KLASY I-III
III KATEGORIA – SZKOŁY PODSTAWOWE – KLASY IV-VI
IV KATEGORIA – GIMNAZJUM I SZKOŁY ŚREDNIE
V KATEGORIA – DOROŚLI

KATEGORIA I - PRZEDSZKOLA

Pisanka – Wyróżnienia:
GMINNE PRZEDSZKOLE W DĄBROWIE ZIELONEJ ODDZIAŁ w SOBORZYCACH
GMINNE PRZEDSZKOLE W DĄBROWIE ZIELONEJ
GMINNE PRZEDSZKOLE W DĄBROWIE ZIELONEJ – ODDZIAŁ W OLBRACHCICACH

Marzanna – Nagroda:
GMINNE PRZEDSZKOLE W DĄBROWIE ZIELONEJ

KATEGORIA II – SZKOŁY PODSTAWOWE KL. I-III

Pisanka – Nagrody:
I – OLIWIA RAK – NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W SOBORZYCACH
II – MICHAŁ ZYCH – NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W SOBORZYCACH
III – ALEKSANDRA KURAS – ZESPÓŁ SZKÓŁ W DĄBROWIE ZIELONEJ – SZKOŁA PODSTAWOWA

Palma – Nagrody:
I – MILENA DWORAK – ZESPÓŁ SZKÓŁ W DĄBROWIE ZIELONEJ
I – AMELIA MIROWSKA – ZESPÓŁ SZKÓŁ W DĄBROWIE ZIELONEJ
II – SZYMON LESIŃSKI – SZKOŁA PODSTAWOWA W NIERADZIE
II – SZKOŁA PODSTAWOWA W KUSIĘTACH
III – ZUZANNA SKIBA – KONIECPOL

Marzanna – Nagroda:
JULIA NOWAKOWSKA – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 W KONIECPOLU

KATEGORIA III – SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY IV-VI

Pisanka – Nagrody:
I – JULIA KOWALCZYK - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 W KONIECPOLU
I – MAGDALENA ZYCH – NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W SOBORZYCACH
II – ZUZANNA SZYDA (ZESTAW PRAC) – ZESPÓŁ SZKÓŁ w DĄBROWIE ZIELONEJ -
III – ALEKSANDRA DWORAK (ZESTAW PRAC) – ZESPÓŁ SZKÓŁ w DĄBROWIE ZIELONEJ

Palma – Nagrody:
I – JULIA STYPKA – SZKOŁA PODSTAWOWA W DĄBROWIE ZIELONEJ
II – ANGELIKA RAK – SZKOŁA PODSTAWOWA W DĄBROWIE ZIELONEJ
III – ZUZANNA BALWIERZ – SZKOŁA PODSTAWOWA W DĄBROWIE ZIELONEJ

KATEGORIA IV – GIMNAZJUM I SZKOŁY ŚREDNIE

Pisanka – Nagrody:
I – MARTA FYDA – LICEUM IM. HENRYKA SIENKIEWICZA W CZĘSTOCHOWIE
II – IZABELLA GORZĘDOWSKA – TECHNICZNE ZAKŁADY NAUKOWE W CZĘSTOCHOWIE
II – SYLWIA GORZĘDOWSKA – ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH W CZĘSTOCHOWIE
III – RAFAŁ FYDA – GIMNAZJUM NR 2 W KONIECPOLU
III – WERONIKA WYRWAŁ – GIMNAZJUM W DĄBROWIE ZIELONEJ

Wyróżnienia
MILENA LISOWSKA – GIMNAZJUM W SZCZEKOCINACH
PAULINA ZASKÓRSKA – GIMNAZJUM W DĄBROWIE ZIELONEJ

Palma – Nagroda:
MARIA WOJTALA – GIMNAZJUM W DĄBROWIE ZIELONEJ

Wyróżnienia:
JAKUB FALANA – GIMNAZJUM W DĄBROWIE ZIELONEJ
MARTYNA FALANA – GIMNAZJUM W DĄBROWIE ZIELONEJ

KATEGORIA V – DOROŚLI

Pisanka – Nagrody:
I – EMILIA PIKOS – STOWARZYSZENIE „TERESKA” – GMINA KONIECPOL
II – BARBARA KOWALCZYK – DĄBROWA ZIELONA
II – BARBARA DYRDA - MYSZKÓW
III – ANDŻELIKA KOWALCZYK – DĄBROWA ZIELONA
III – GRZEGORZ GAJEWSKI – DĄBROWA ZIELONA

Wyróżnienie:
DOM SENIORA „WIGOR” W DĄBROWIE ZIELONEJ

Marzanna - Nagrody:
I – HALINA STACHNIEWICZ – DOM POMOCY SPOŁECZNEJ IM.ŚW. BRATA ALBERTA W PORAJU
II – JACEK JAWORSKI – DOM POMOCY SPOŁECZNEJ W LELOWIE

Palma - Nagrody:
– SOŁECTWO NOWA WIEŚ
– KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH W PRZYROWIE
– TERESA GIEROŃ – RUDNIKI KOLONIA, GMINA KONIECPOL
– KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH W CIELĘTNIKACH
– GMINNE KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH W DĄBROWIE ZIELONEJ
– JANINA ULRICH – KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH W ZRĘBICACH

Wyróżnienia:
– KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH W BOROWCACH
– MARTA JASTRZĄBEK – RACZKOWICE
– TERESA FALANA – ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY W SOBORZYCACH
– WIESŁAWA PRUCIAK – DOM POMOCY SPOŁECZNEJ W LELOWIE

Jury dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, szczególnie tym, którzy wykonali swoje prace zgodnie z ideą konkursu, który ma na celu kultywowanie regionalnych i rodzinnych tradycji związanych z okresem wielkanocnym.
Komisja docenia walory estetyczne prac wykonanych nowymi technikami zdobniczymi, jednak nie były one zgodne z ideą konkursu i nie mogły być wzięte pod uwagę podczas przyznawania nagród.
Jury zachęca do pogłębiania swojej wiedzy na temat rodzimych tradycji i zapoznania się z regionalnymi metodami dekoracyjnymi.

XX Międzynarodowy Konkurs Cyfrowej Fotokreacji / XX International Contest of Digital Photocreation Cyberfoto 2017 62. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - eliminacje regionalne

przeglądaj wydarzenia: