tel.: (34) 324 46 51

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie

Instytucja Kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

drukuj stronę

www.rok.czestochowa.pl / działania / projekty

13
kwietnia
2017

XXIX Regionalne Spotkania Recytatorskie - Wrażliwość na słowa - etap powiatowy

XXIX Regionalne Spotkania Recytatorskie - Wrażliwość na słowa - etap regionalny dla uczniów szkół podstawowych XXIX Regionalne Spotkania Recytatorskie - Wrażliwość na słowa - etap miejski

przeglądaj wydarzenia:

Lista prezentacji uczestników etapu powiatowego
XXIX Regionalnych Spotkań Recytatorskich Wrażliwość na słowa
Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie,
13 kwietnia 2017

godz. 10.00                                     I grupa wiekowa

L.p

Imię i nazwisko

Nazwa szkoły/instytucji

Repertuar

1.

Nadia Lubasińska

SP Biskupice

1. „Żabie kaprysy” Anna Kaca
2. „Korniszonek” Grażyna Bąkiewicz

2.

Małgorzata Dróżdż

SP Zrębice

1. „Jak się nie zaplątać” Marcin Przewoźniak
2. „Jakie to wszystko ciekawe” Wiera Badalska

3.

Maja Góra

Zespół Szkół im. B. Prusa Garnek

1. „Kurczę blade” Wanda Chotomska
2. „30 lutego” Wanda Chotomska

4.

Iga Małek

Zespół Szkół
im. J. Kochanowskiego Witkowice

1. „Szklanka przechwalanka” Hanna Niewiadomska
2. „Przed lustrem” Irena Suchorzewska

5.

Karolina Walencka

SP Brzyszów

1. „Mądra krowa z Chotorowa” Hanna Niewiadomska
2. „Całuski i buziaczki” Agnieszka Frączek

6.

Laura Paluch

Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Jana Pawła II Jaskrów

1. „Tulipan i Róża” Jan Brzechwa
2. „Opowieść zimowa” Natalia Usenko

7.

Barbara Górecka

SP im. G. Morcinka
Poczesna

1. „Koci kłopot” Dorota Strzemińska- Więckowiak
2. „Choroba na niby” Dorota Strzemińska-Więckowiak

8.

Alicja Złotnicka

SP nr 1 Koniecpol

1. „Pierwszy motylek” Władysław Broniewski
2. „Hipopotam lubi błoto” Wanda Chotomska

9.

Mia Kiczor

Zespół Szkół nr 2 Koniecpol

1. „O wróbelku Elemelku” Hanna Łochocka
2. „Kijanki” Jan Brzechwa

10.

Hubert Popiel

Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza

Konopiska

1. „Lwy” Hanna Januszewska
2. „Wybita szyba” Wanda Osuchowska-Orłowska

11.

Wiktoria Herman

Zespół Szkół im. J. Kochanowskiego
Aleksandria

1. „Torba mamy” Eliza Sarnacka- Mahoney
2. „Łopata do śniegu” Michał Rusinek

12.

Celina Ciepiela

Niepubliczna SP Zalesice

1. „Może potem” Małgorzata Strzałkowska
2. „Chory kotek” Stanisław Jachowicz

13.

Aleksandra Fert

SP Janów

1. „Wilk u dentysty” Tadeusz Śliwiak
2. „Paweł i Gaweł” Aleksander Fredro

14.

Michalina Pawlik

Zespół Szkolno-Przedszkolny
w Przyrowie

1. „Bosa osa” Dorota Gellner
2. „Noc księżycowa” Tadeusz Łuczuk

15.

Alina Józefowska

SP im. Wł. Broniewskiego Lusławice

1. „Kwoka” Jan Brzechwa
2. „Kokoszki” Wanda Chotomska

16.

Mikołaj Napora

SP Janów

1. „Paweł i Gaweł” Aleksander Fredro
2. „Rycerz Krzykalski” Julian Tuwim

17.

Natan Sęk

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2
Rędziny

1. „Sroka” Jan Brzechwa
2. „Kłótnia” Małgorzata Strzałkowska

18.

Wiktoria Brzóska

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2
Rędziny

1. „Ballada o kogucie” Wanda Chotomska
2. „Oj, doktorku” Dorota Roztoczyńska

19.

Nela Kucharczyk

SP im. T. Kościuszki Wierzchowisko

1. „Byle nie” Agnieszka Frączek
2. „Przed wystawą” Małgorzata Strzałkowska

20.

Maksymilian Chęciński

SP im. Wł. Broniewskiego
Dąbrowa Zielona

1. „Chory kotek” Stanisław Jachowicz
2. „Grzebień” Hanna Niewiadomska

 21.

 Amelia Wosik

Zespół Szkół Dąbrowa Zielona

1. „Ptasie plotki” Jan Brzechwa
2. „Królowa Śniegu” Hans Ch.Andersen

22.

Aleksandra Turek

SP Nierada

1. „Sposób na laleczkę” Maria Konopnicka
2. „Modna świnka” Eliza Rozdoba

 23.

Aleksander Wąsowicz

SP nr 48 w Częstochowie 

1. „Bileciki do kontroli” Agnieszka Frączek
2. „Stonoga” Katarzyna Marciniak

 24.

Kamila Jagusiak

SP nr 34 w Częstochowie 

1. „Spóźniony słowik” Julian Tuwim
2. „Nasza mama królewna” Sławomir Gowin

ok. godz. 11.30                                II grupa wiekowa

25.

Julia Militowska

Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Jana Pawła II Rudniki

1. „Kolekcjonerka” Agnieszka Frączek
2. „Bon czy ton” Grzegorz Kasdepke

26.

Maciej Kuraś

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1
Rędziny

1. „Wiersz o rodzicach” Ludwik J. Kern
2. „Jego Wysokość Longin” Marcin Prokop

27.

Aleksandra Krawczyk

SP Olsztyn

1. „Leśny koncert” Mieczysława Buczkówna
2. „Teo i kundel’ Maria Dańkowska

28.

Eliza Musiał

SP Nierada

1. „Pszczółka” Michał Jankowiak
2. „Kwiat kalafiora” Małgorzata Musierowicz

29.

Samuel Dyński

Zespół Szkół Kusięta

1. „A co ty byś wtedy zrobił?” Sesyle Joslin
2. „Jeden plus jeden” Elżbieta Bartosik-Trebicka

30.

Damian Kuc

Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza
Rzerzęczyce

1. „Mój pies” Józef Ratajczak
2. „Chłopak na opak” Hanna Ożogowska

31.

Natalia Plewińska

 Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza
Rzerzęczyce

1. „Grzeczna dziewczynka” Alan A. Milne
2. „Znowu kręcisz, Zuźka” Dorota Suwalska

32.

    Adrianna Staniec

SP Brzyszów

1. „Preludium deszczowe” Wanda Chotomska
2. „Tort” Małgorzata Musierowicz

33.

      Aleksandra Cyba

    Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Jana Pawła II Jaskrów

1. „Makaron” Wanda Chotomska
2. „Ala Makota” Małgorzata Budzyńska

34.

Jakub Wójcik

SP im. G. Morcinka Poczesna

1. „Dialog z pluskwą” Ludwik J. Kern
2. „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek” Paweł Beręsewicz

35.

Małgorzata Saternus

Zespół Szkół nr 2 Koniecpol

1. „Nim przyjdzie wiosna” Jarosław Iwaszkiewicz
2. „Niania” Christiana Brand

36.

Natalia Duś

Zespół Szkół nr 2 Koniecpol

1. „Jezioro osobliwości” Krystyna Siesicka
2. „Rozmowa liryczna”  Konstanty I. Gałczyński

37.

Dawid Binek

Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. J. Kochanowskiego Aleksandria

1. „Brudas” Jan Brzechwa
2. „Piątka z Zakątka” Krystyna Drzewiecka

38.

Bartosz Teresiński

Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Jana Pawła II Kopalnia

1. „46 nóg” Ludwik J. Kern
2. „Bon czy ton, czyli savoir-vivre dla dzieci” Grzegorz Kasdepke

39.

Kacper Kapkowski

Niepubliczna SP Zalesice

1. „Chłopak na opak” Hanna Ożogowska
2. „Między nami nic nie było” Adam Asnyk

40.

Natalia Krawczyk

SP im. T. Kościuszki Wierzchowisko

1. „Bosa osa” Dorota Gellner
2. „Dynastia Miziołków’ Joanna Olech

41.

Izabela Szulc

SP Czarny Las

1. „Kolorowe anioły” Beata Kołodziej
2. „Yellow Bahama w prążki” Ewa Nowak

42.

Natalia Grabowska

Niepubliczna SP Soborzyce

1. „Człowiek ze złotym parasolem” Danuta Wawiłow

43.

Oliwia Mysłek

SP Olbrachcice

1. „Żołnierz polski” Władysław Broniewski
2. „Dynastia Miziołków” Joanna Olech

44.

Monika Ucieklak

SP im. R. Traugutta Janów

1. „Ziółko” Maria Terlikowska
2. „Opowieść o trzech braciach” Joan K. Rowling

45.

Oliwier Syc

SP im. R. Traugutta Janów

1. „Marzec” Leopold Staff
2. „Niewiarygodne przygody Marka Piegusa” Edmund Niziurski

 46.

Maria Krasińska

SP nr 34 w Częstochowie 

1. „Wędrówka” Danuta Wawiłow
2. „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy M. Montgomery

47.

Natalia Jureczko

Zespół Szkolno-Przedszkolny
nr 5 w Częstochowie 

1. „Lody waniliowe” Joanna Sypuła
2. „Śmierć w kręgu rodziny” Ludwik J. Kern

ok. godz. 14.00                                 III grupa wiekowa

48.

Roksana Biskup

Gimnazjum nr 2 Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II
Rudniki

1. „Nienawiść” Wisława Szymborska
2. „Kobieta pryncypialna” Anna Lechicka

49.

Weronika Miśkiewicz

Gimnazjum nr 2 Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II
Rudniki

1. „Bez ciebie” Halina Poświatowska
2. „Wielki Piątek, czyli kobieta demon” Andrzej Lenartowski

50.

Julia Piasecka

Zespół Szkół Zrębice

1. „Piosenka o Bośni” Josif Brodski
2. „Mój Adam” Ewa Nowak

51.

Wiktoria Kiebdój

Gimnazjum im. K. Karlińskiego
Olsztyn

1. „Modlitwa konia z transportu” Barbara Borzymowska
2. „Wakacyjne randez-vous” Aleksandra Ostroch

52.

Jakub Nabiałek

Gimnazjum im. AK Janów

1. „Polska miłość” Wojciech Młynarski
2. „Czas pogardy” Andrzej Sapkowski

53.

Zuzanna Bąk

Zespół Szkół im. Św. Jana Pawła II
Konary

1. „Przygody Sherlocka Holmesa” Arthur C. Doyle
2. „Prośba” Adam Asnyk

54.

Gabriela Dobrzańska

Zespół Szkół im. Św. Jana Pawła II
Konary

1. „Buty” Antoni Czechow
2. „Bez” Tadeusz Różewicz

55.

Adrianna Sieradzka

Zespół Szkół w Mstowie

1. „O wróbelku” Konstanty I.Gałczyński
2. „Niedotykalny” Randall Sullivan

56.

Natalia Łapaj

Zespół Szkół w Mstowie

1. „Dzieci epoki” Wisława Szymborska
2. „Szubienicznik” Jacek Piekara

57.

Julian Nowicki
„wywiedzione ze słowa”

Gimnazjum im. K.K.Baczyńskiego
Poczesna

1. „Śniadanie króla” Alan A. Milne

58.

Natalia Rosińska

Zespół Szkół Wrzosowa

1. „Wiersze z Palermo” Jarosław Iwaszkiewicz
2. „Czarna polewka” Małgorzata Musierowicz

59.

Daria Kierasińska

Gimnazjum im. K.K.Baczyńskiego
Poczesna

1. „Rozmowa liryczna” Konstanty I.Gałczyński
2. „Pamiętnik z Powstania Warszawskiego” Miron Białoszewski

60.

Oliwia Walczak

Zespół Szkół Gimnazjum nr 1
Koniecpol

1. „Bez ciebie” Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
2. „Pozłacana rybka” Barbara Kosmowska

61.

 Roksana Jakubska

 Zespół Szkół Gimnazjum nr 2
Koniecpol

1. „Przyjęcie” Dorota Gellner
2. „Kobieta i mężczyzna a technika” Dariusz Kamys

62.

Natalia Kowalska

Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza
Konopiska

1. „Colloquium niedzielne na ulicy” J.Tuwim
2. „Yellow Bahama w prążki” Ewa Nowak

63.

Wiktoria Nocoń

Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. J. Kochanowskiego
Aleksandria

1. „Posłanie do nadwrażliwych” Kazimierz Dąbrowski
2. „7 razy dziś” Lauren Oliver

64.

Agnieszka Sikorska

Zespół szkolno-Przedszkolny Przyrów

1. „Pan Wołodyjowski” H. Sienkiewicz
2. „Kwiaty polskie” Julian Tuwim

65.

Joanna Migalska

Zespół szkolno-Przedszkolny Przyrów

1. „Ogniem i mieczem” H. Sienkiewicz
2. „Twoja wieczorna ulica” Wincenty Faber

66.

Emilia Pruciak

Zespół Szkół Czarny Las

1. „Nienawiść” Wisława Szymborska
2. „Wielki Piątek, czyli kobieta demon” Andrzej Lenartowski

67.

Zuzanna Pietras

Zespół Szkolno-Przedszkolny Mykanów

1. „Monolog znerwicowanego ucznia” Monika Poper
2. „List w sprawie polonistów” A.Waligórski

68.

Anna Mruk

Zespół Szkół Dąbrowa Zielona

1. „Pierwsza fotografia Hitlera” Wisława Szymborska
2. „Dolina motyli” Krystyna Januszewska

69.

Maria Wojtala

Zespół Szkół Dąbrowa Zielona

1. „Chmury” Wisława Szymborska
2. „O Panu Jezusie i zbójnikach” Kazimierz Przerwa-Tetmajer

70.

Ernest Caban

Publiczne Gimnazjum SPSK
im. Św. Józefa w Częstochowie

1. „Podróż do wnętrza ziemi” Mariusz Walczak
2. "Kordian" Juliusz Słowacki

 71.

Kornelia Turek
„wywiedzione ze słowa”

Publiczne Gimnazjum SPSK
im. Św. Józefa w Częstochowie 

1. „Imago” Julia Fiedorczuk

72.Beata KołodziejczykPubliczne Gimnazjum SPSK
im. Św. Józefa w Częstochowie
1. „Panna Nikt” Tomek Tryzna
2. „Dziękuję” ks. Jan Twardowski

 


Protokół eliminacji dla powiatu częstochowskiego
XXIX Regionalnych Spotkań Recytatorskich Wrażliwość na słowa dla dzieci i młodzieży,
Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, 13 kwietnia 2017 r.

Komisja Artystyczna:

Ewa Oleś - kierownik literacki Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie,
Joanna Szymańska - poetka, autorka publikacji dla dzieci i dorosłych,
Jarosław Filipski - instruktor teatralny, reżyser, pedagog,

po wysłuchaniu 72 uczestników we wszystkich kategoriach wiekowych i artystycznych, postanowiła przyznać równorzędne promocje do udziału w finale regionalnym Spotkań, który odbędzie się w dniach 26-27 kwietnia br. w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie.

Promocje otrzymali:

I grupa wiekowa
Aleksander Wąsowicz SP nr 48 Częstochowa,
Karolina Walencka SP Brzyszów,
Kamila Jagusiak SP nr 34 Częstochowa

II grupa wiekowa
Julia Militowska Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II Rudniki,
Maciej Kuraś Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 Rędziny,
Jakub Wójcik SP im. G. Morcinka Poczesna

III grupa wiekowa, recytacja
Wiktoria Nocoń Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Kochanowskiego Aleksandria
Beata Kołodziejczyk Publiczne Gimnazjum SPSK im. Św. Józefa Częstochowa,
Ernest Caban Publiczne Gimnazjum SPSK im. Św. Józefa Częstochowa

III grupa wiekowa, „wywiedzione ze słowa”
Kornelia Turek Publiczne Gimnazjum SPSK im. Św. Józefa Częstochowa

XXIX Regionalne Spotkania Recytatorskie - Wrażliwość na słowa - etap regionalny dla uczniów szkół podstawowych XXIX Regionalne Spotkania Recytatorskie - Wrażliwość na słowa - etap miejski

przeglądaj wydarzenia: