tel.: (34) 324 46 51

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie

Instytucja Kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

drukuj stronę

www.rok.czestochowa.pl / działania / projekty

26
października
2018

IV Wojewódzki Konkurs filmowy „Video, ergo sum- Widzę, więc jestem”

Radość, uśmiech, niepodległość – wieczornica patriotyczna Regionalny Konkurs Poezji Śpiewanej „…żyje się tylko chwilę…”dla młodzieży

przeglądaj wydarzenia:

IV Wojewódzki Konkurs filmowy „Video, ergo sum- Widzę, więc jestem”.

Konkurs jest organizowany w trzech obszarach twórczości związanej z filmem: realizacji filmu, tworzenia plakatu filmowego oraz pisania recenzji filmowej.
Celem konkursu na krótki film jest zainspirowanie do tworzenia” filmowych portretów własnych”, oraz pokazanie różnorodności postrzegania rzeczywistości. Konkurs ma być zachętą do tworzenia filmowych ekspresji za pomocą prostych i powszechnie dostępnych środków / narzędzi takich jak: telefon komórkowy, aparat fotograficzny z funkcją nagrywania, tablet, kamera. Konkurs skierowany jest do młodzieży oraz osób dorosłych z województwa śląskiego, amatorsko zajmujących się filmem, nie będących uczniami czy absolwentami szkół filmowych.
Przedmiotem części konkursowej na recenzję jest napisanie krótkiej recenzji filmowej do wybranego dzieła z listy filmów wybranych przez Organizatora.
Celem części plastycznej jest wyłonienie najciekawszych plakatów filmowych przygotowanych do wybranych filmów z zestawu tytułów przygotowanego przez Organizatora. Konkursowi będą towarzyszyć warsztaty z różnych dziedzin filmowych.

Radość, uśmiech, niepodległość – wieczornica patriotyczna Regionalny Konkurs Poezji Śpiewanej „…żyje się tylko chwilę…”dla młodzieży

przeglądaj wydarzenia: