tel.: (34) 324 46 51

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie

Instytucja Kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

drukuj stronę

www.rok.czestochowa.pl / działania / projekty

16
czerwca
2018

Jura ROK Festiwal - Poczesna

Święto Zespołu Śląsk - Koszęcin Legendy Jury - REGIONALNY KONKURS LEGEND, BAŚNI, PODAŃ

przeglądaj wydarzenia:

16 czerwca 2018 r. – IV Jura ROK Festiwal

Impreza cykliczna, organizowana co rok z inną gminą, współpracującą z Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Częstochowie. W roku 2018 impreza będzie organizowana we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Poczesnej oraz z Urzędem Gminy Poczesna. Festiwalowi towarzyszą warsztaty rękodzieła, występy zespołów folklorystycznych.

W ramach imprezy organizowany jest konkurs "Legendy Jury". Jest to projekt realizowany na przestrzeni lat mający na celu ochronę gwary, pozyskanie spisanych w gwarze podań, baśni, legend oraz wydanie zbioru baśni podań, legend w formie przewodnika po Jurze. Obejmuje ustne prezentacje legend jak również inscenizacje i przedstawienia teatralne.

W tej edycji Festiwalu ogłaszamy również Jurajski Konkurs Plastyczny dla młodzieży i dorosłych „Ilustracja do bajek, legend, podań” w ramach konkursu Legendy Jury. Celem konkursu plastycznego jest pozyskanie ilustracji na podstawie napisanych wcześniej legend przez uczestników konkursu literackiego. Wybrane drogą konkursową ilustracje będą wspaniałym uzupełnieniem wydawnictwa Jurajskich bajek, legend i podań.

W ramach Jura ROK Festiwal zapraszamy dzieci z regionu na Jurajski Konkurs Plastyczny „Jura oczami dziecka w odsłonach czterech pór roku”. Celem konkursu jest propagowanie pięknego krajobrazu Jury Krakowsko-Częstochowskiej poprzez indywidualne dziecięce wypowiedzi plastyczne. Nagrodzone prace będą prezentowane podczas Jura ROK Festiwal w Poczesnej (16 czerwca br.)

Organizator konkursów: Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie
Terminy konkursów: kwiecień – czerwiec 2018 r.

Święto Zespołu Śląsk - Koszęcin Legendy Jury - REGIONALNY KONKURS LEGEND, BAŚNI, PODAŃ

przeglądaj wydarzenia: