tel.: 34 324 46 51

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie

Instytucja Kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

drukuj stronę

www.rok.czestochowa.pl / działania / projekty

27
września
2019

Weekend seniora z kulturą - 60+Kultura

Projekcja filmu pt. „Sól ziemi czarnej” w reżyserii Kazimierza Kutza Śląsk w literaturze i kulturze - spotkanie literackie

przeglądaj wydarzenia:

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie włączył się do akcji organizowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod nazwą "Weekend seniora z kulturą". W dniach 27 - 29 września 2019 zapraszamy Seniorów 60+ do udziału w wydarzeniach przygotowanych przez naszą Instytucję.

Nasze propozycje:

27 września godz. 16.00 - sala Regionalnego Ośrodka Kultury: prelekcja z prezentacją multimedialną dr. Juliusza Sętowskiego na temat udziału Częstochowian w Powstaniach Śląskich oraz miejscach pamięci w Częstochowie poświęconych Powstańcom Śląskim. 

27 września godz. 18.00 sala Regionalnego Ośrodka Kultury – projekcja filmu „Sól ziemi czarnej” (szczegóły na stronie: http://rok.czestochowa.pl/events.php?GroupId=1&ItemId=736 )

28 września godz. 10.30 – spacer „Ślady Powstań Śląskich w Częstochowie” oprowadzenie dr Juliusz Sętowski - Kierownik Ośrodka Dokumentacji Dziejów Częstochowy.

plakat promujący wydarzenia realizowane w ramach weekendu seniora z kulturą

Projekcja filmu pt. „Sól ziemi czarnej” w reżyserii Kazimierza Kutza Śląsk w literaturze i kulturze - spotkanie literackie

przeglądaj wydarzenia: