tel.: 34 324 46 51

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie

Instytucja Kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

drukuj stronę

www.rok.czestochowa.pl / działania / projekty

22
września
2019

III Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Koniecpolu

Śląsk w literaturze i kulturze - spotkanie literackie Wystawa czasowa „Udział Częstochowian w powstaniach śląskich 1919 -1921” - Poczesna

przeglądaj wydarzenia:

plakat z programem festiwalu

 


22 września kolejny koncert w ramach III Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Koniecpolu. Wystąpią dwie wspaniałe, młode artystki: Dominika Zamara (sopran) oraz Zuzanna Bator (organy). Przedstawiamy poniżej kilka najważniejszych informacji o artystkach, które na swój koncert zaproponowały wspaniały repertuar, m.in Bach, Vivaldi, Mozart i Moniuszko.

Dominika Zamara w 2007 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na wydziale wokalnym w klasie prof. Barbary Ewy Werner. Otrzymała stypendium na roczną naukę w konserwatorium muzycznym w Weronie i kształciła tam swój głos u znawców techniki bel canto, takich jak: Bruno Pola, Enrico De Mori, Alida Ferrarini, Mario Melani, Mirella Freni, Alessandra Althoff- Pugliese i Daniele Anselmi. Współpracuje z licznymi agencjami artystycznymi w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Zuzanna Bator – organistka, mieszka w Świdnicy, jest dyrektorem artystycznym Fundacji Dobrej Muzyki oraz trzech festiwali muzycznych - Międzynarodowego Festiwalu Organowego im. Christiana Schlaga, Koncertów Ziemi Świdnickiej i Koncertów Zimowych. Zorganizowała ponad 150 koncertów i kilkadziesiąt wydarzeń artystyczno - naukowych.Jest absolwentką Liceum Muzycznego we Wrocławiu (klasa organów prof. Klemensa Kamińskiego), Akademii Muzycznej w Katowicach (klasa organów prof. Juliana Gembalskiego) i Staatliche Musikhochschule w Stuttgarcie (klasa organów prof. Bernharda Haasa oraz Jona Laukvika). Zdobyła nagrody na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach organowych; we Wrocławiu (2004), w Brnie (2007), w Krakowie (2008), w Poznaniu (2009). Koncertuje w wielukrajach europejskich jako solistka, a także w duecie Bator&Bator wykonując autorskie transkrypcje muzyki organowej i symfonicznej na 4 ręce i 4 nogi razem z mężem Maciejem. W roku 2019 realizuje Stypendium Ministra Kultury oraz Stypendium Prezydenta Świdnicy.

Na swój koncert wybrały program złożony z utworów znanych i lubianych.
Serdecznie zapraszamy wszystkich melomanów :)

Program koncertu:
1. Anonim (XIV w) Estampie
2. A.Vivaldi (1678 - 1741) Domine Deus z Glorii Quia Respexit z Magnificat
3. Nicolaus Cracoviensis (XVI w) Hayducki
4. W.A.Mozart (1756 - 1791) Alleluja z Motetu Exultate Jubilate.
5. J.S. Bach (1685 - 1750) Jesus meine zuversicht Gottes Sohn ist kommen
6. St. Moniuszko (1819 - 1872) Na Skrzydłach Pieśni
7. Bert Matter (ur. 1937) Psalm I, Gezang 47
8. C.Franck (1822 - 1890) Panis Angelicus
9. J.C. Kerrl (1627 - 1693) Passacaglia

Wstęp wolny. Zapraszamy.

Śląsk w literaturze i kulturze - spotkanie literackie Wystawa czasowa „Udział Częstochowian w powstaniach śląskich 1919 -1921” - Poczesna

przeglądaj wydarzenia: