tel.: (34) 324 46 51

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie

Instytucja Kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

drukuj stronę

www.rok.czestochowa.pl / działania / wystawy

20
września
2017

Jest takie miasto... - Wystawa Malarstwa Cezarego Trzepizura

Indywidualna Wystawa Malarstwa Anny Przewłockiej Wystawa fotografii uczniów Zespołu Szkół im. B. Prusa

przeglądaj wydarzenia:

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie
zaprasza 20 września 2017 r. o godz. 17.00
na wernisaż wystawy malarstwa Cezarego Trzepizura
"Jest takie miasto..."

Cezary Trzepizur ur. w 1962 r.  Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Dąbrowie Górniczej – specjalizacja wystawiennictwo. Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogiczne (Uniwersytet Pedagogiczny) w Krakowie – wychowanie plastyczne – specjalizacja malarstwo.
Studia podyplomowe: informatyka, zarządzanie oświatą. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem, umiejętnie łączy działalność pedagogiczną z własną twórczością. Współpracował jako ilustrator z Aurą – miesięcznikiem Polskiego Klubu Ekologicznego.
Prace graficzne w Wydawnictwie SIGMA i w zbiorach prywatnych. Kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych: Jaworzno, Kraków, Sosnowiec, Chicago, Dąbrowa Górnicza, Częstochowa, Wręczyca Wielka.
Prace malarskie w zbiorach prywatnych: Niemcy, Francja, USA.
Malarstwo olejne Cezarego Trzepizura to silny ładunek ekspresji i koloru. W swoich pracach ukazuje malarskie walory obrazu, skupia uwagę na kompozycji, harmonii barwnej oraz efektach fakturalnych. W twórczości dominuje kameralna tematyka koncentrująca się głównie wokół martwej natury i pejzażu. Często są to prace na pograniczu z abstrakcją . W jego obrazach pojawia się cała paleta szarości i błękitów. Stonowaną kolorystykę chętnie ożywia mocniejszymi akcentami czerwieni, ultramaryny czy żółci. Mimo ekspresji prace powstają długo, są często przemalowywane. Artysta łączy świat wyobraźni z rygorami intelektualnej refleksji, elementy realnej rzeczywistości z fikcją malarską a rzeczy istniejące z wymyślonymi. Wykształcił własny styl odznaczający się najwyższymi wartościami kolorystycznymi, swobodną fakturą i ekspresyjną plamą. (Źródło: notatka z ostatniej wystawy).

         

 


 

zaproszenie

 


 

plakat

Indywidualna Wystawa Malarstwa Anny Przewłockiej Wystawa fotografii uczniów Zespołu Szkół im. B. Prusa

przeglądaj wydarzenia: