tel.: 34 324 46 51

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie

Instytucja Kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

drukuj stronę

www.rok.czestochowa.pl / działania / wystawy

5
stycznia
2018

Pasażer ze wschodu - wystawa fotografii Roberta Jodłowskiego

Poplenerowa Wystawa Malarstwa - EGER – Węgry 2017 Wystawa prac plastycznych XXI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, ruchową oraz niepełnosprawnościami sprzężonymi

przeglądaj wydarzenia:

Regionalny Ośrodek Kultury
zaprasza na otwarcie wystawy fotografii Roberta Jodłowskiego

Pasażer ze wschodu

5 stycznia 2018 r. o godz. 18.00

Termin ekspozycji: 05.01. – 18.01.2018 r.
Miejsce: Galeria ART-FOTO Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie
Wstęp wolny

Zaproszenie

 


 

Robert Jodłowski - Na co dzień nie rozstaje się z kamerą i aparatem. Szczególnie z tą pierwszą, gdyż jako operator od ośmiu lat przygotowuje materiały filmowe dla TVP 3 Katowice. Od niedawna jest także pracownikiem Miejskiej Galerii Sztuki.

To autor obrazu „Haśka. Wspomnienie o…” przygotowanego z okazji 50. rocznicy śmierci Haliny Poświatowskiej, dokumentu zrealizowanego na 40-lecie Miejskiej Galerii Sztuki, a także etiud filmowych dedykowanych m.in. Danielowi Pielusze czy Waldemarowi J. Marszałkowi.

W prywatnym życiu częściej odkłada kamerę i chwyta aparat. Fotograficzną pasję zaszczepił mu ojciec – Sławomir Jodłowski.
Regularnie dokumentuje swoje górskie wyprawy. Zaznacza, że sięgając po sprzęt, nie zależy mu na spektakularności. Nie taki powinien być obraz wyżarty na matrycy fotograficznej. Gdy wyjmuje aparat przy 20 stopniach na minusie, zawsze robi to po coś.
Zamknięte w kadrze zimowe zmagania z tatrzańską naturą złożyły się na wystawę „Czas Czekana”, którą w lutym 2017 r. prezentował w Miejskiej Galerii Sztuki. Podobne klimaty utworzyły również wystawę „Patrz, to do Ciebie”, eksponowaną niedawno w Galerii Wejściówka (prowadzonej przez Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater” i częstochowską „Wyborczą”).

Robert Jodłowski nie fotografuje jedynie w wysokogórskich okolicznościach, obiektyw towarzyszył mu bowiem podczas europejskich podróży po Hiszpanii, Grecji, Chorwacji, Słowenii czy Włoszech. Tam stara się szukać innych pomysłów na sfotografowanie rzeczy oczywistych. Jak sam mówi: robienie zdjęć takich jak wszyscy, jest po prostu bez sensu.

 


 plakat 


 

5 stycznia na scenie Regionalnego Ośrodka Kultury wystąpi Krzysztof Niedźwiecki

 


 

Catering podczas wernisażu zapewnia lokal Dwa Koty Cafe przy Al. NMP 43
https://www.facebook.com/dwakotycafe/

Dziękujemy za pomoc w organizacji wystawy "Pasażer ze wschodu" Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu w Częstochowie

Poplenerowa Wystawa Malarstwa - EGER – Węgry 2017 Wystawa prac plastycznych XXI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, ruchową oraz niepełnosprawnościami sprzężonymi

przeglądaj wydarzenia: