tel.: 34 324 46 51

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie

Instytucja Kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

drukuj stronę

www.rok.czestochowa.pl / działania / rekomendujemy

19
sierpnia
2018

II Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej - Koniecpol 2018

Przystanek Warta - Piknik sąsiedzki Festiwal Filmowy „Mała Ojczyzna” w Pieskowej Skale

przeglądaj wydarzenia:

plakat promujący festiwal w Koniecpolu


W niedzielę 19 sierpnia o godzinie 18 rozpocznie się koncert inaugurujący II Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Koniecpolu.

Poniżej przedstawiamy Państwu sylwetki wykonawców tegoż koncertu: Pana Karola Lipińskiego-Brańkę oraz Pana Adama Klareckiego.

Karol Lipiński-Brańka ukończył z wyróżnieniem Państwową Ogólnokształcącą Szkole Muzyczną w Częstochowie, a następnie Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie skrzypiec ad. dra hab. Andrzeja Ładomirskiego. Swoje umiejętności doskonalił na licznych kursach mistrzowskich m.in. u Tinty von Altenstadt (Holandia), Franka Almonda (USA), Jurisa Svolkovskisa (Łotwa), Petrasa Kuncy (Litwa), Zdenka Goli (Czechy), Jolanty Sosnowskiej (Austria). Jest laureatem konkursów, m.in.: "Ośmiu wspaniałych" (2005), II. Nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej (Częstochowa 2006), I. nagrody na International Master Competition (Warszawa 2016) oraz stypendystą Prezydenta Miasta Częstochowy w dziedzinie muzyki. Debiutował w 2007 roku na scenie Filharmonii Częstochowskiej w Koncercie skrzypcowym A. Chaczaturiana. Od tej pory prowadzi ożywioną działalność koncertową – jako solista i kameralista występuje w kraju oraz za granicą (Chiny, Włochy, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Czechy). Stale współpracuje z Sanktuarium na Jasnej Górze w Częstochowie, pełniąc funkcję koncertmistrza Kapeli Jasnogórskiej pod dyr. Jarosława Jasiury, wielokrotnie dokonywał nagrań muzyki archiwum jasnogórskiego wydawanej w cyklu Musica Claromontana; współpracuje również z Orkiestrą Kameralną Inter>Camerata, Sinfoniettą Polonią w Poznaniu, Warszawską Orkiestrą Festiwalową pod dyr. Kacpra Biruli. Pełni funkcję Dyrektora Artystycznego odbywających się od ponad 40-lat Letnich Koncertów Organowych i Kameralnych we Władysławowie. Jest także wice-prezesem Stowarzyszenia im. Eugeniusza Brańki. Od 2013 roku prowadzi klasę skrzypiec w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu. W 2013 roku nakładem wytwórni MegaVox ukazała się jego debiutancka płyta w duecie z pianistką Sonią Lewosiuk. Odznaczony medalem 50-lecia Miasta Władysławowa za zasługi w dziedzinie kultury.

Adam Klarecki urodził się w 1969 roku w Świdnicy na Dolnym Śląsku. Państwową Szkołę Muzyczną II st. ukończył w klasie Jana Adamowicza w Wałbrzychu. Studia na wydziale instrumentalnym odbywał w Akademii Muzycznej im Karola Lipińskiego we Wrocławiu, najpierw w klasie prof. Romualda Sroczyńskiego, a później w klasie prof. Andrzeja Chorosińskiego. Dyplom uczelni uzyskał w 1994 roku. Brał udział w licznych kursach interpretacji organizowanych przez uczelnie muzyczne. Swoją działalność koncertową rozpoczął w 1993 roku. Prowadzi ją w kraju i za granicą (Włochy, Czechy, Słowacja, Finlandia, Niemcy). Od 1995 roku mieszka we Włocławku, gdzie pełni funkcję organisty Bazyliki Katedralnej. Prowadzi klasę organów w Państwowej Szkole Muzycznej II st. we Włocławku oraz w Diecezjalnym Studium Organistowskim. Jest organizatorem cyklu koncertowego „Katedralne Koncerty Organowe” we Włocławku. Należy do inicjatorów festiwalu organowego w kościele farnym w Chełmnie, bierze udział w organizacji koncertów organowych w innych kościołach regionu. W 2004 roku ukończył Mistrzowskie Studia Podyplomowe u prof. Andrzeja Chorosińskiego w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Jesienią 2011 roku nagrał płytę dokumentującą brzmienie organów katedry we Włocławku.

Przystanek Warta - Piknik sąsiedzki Festiwal Filmowy „Mała Ojczyzna” w Pieskowej Skale

przeglądaj wydarzenia: