Protokół z przesłuchań konkursowych eliminacji wojewódzkich 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, 14 maja 2022
Komisja Artystyczna:
- Jan Zdziarski - przewodniczący Komisji, specjalista kultury mowy, instruktor teatralny, wiceprezes Towarzystwa Kultury Teatralnej w Warszawie,
- Małgorzata Mazur - muzyk, przedstawiciel Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach,
Adam Hutyra- aktor Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie,
- Piotr Bułka – aktor Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego w Katowicach, wykładowca Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie,
po wysłuchaniu 22 uczestników w 4 kategoriach artystycznych, postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
fundatorem nagród i wyróżnień w postaci kart prezentowych EMPiK jest Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie,
- w kategorii recytacji osoby dorosłe:
- I nagroda, promocja do udziału w Przeglądzie Finałowym Konkursu w dniach 22-25 czerwca br. w Ostrołęce – Agnieszka Sieczkowska Bielsko – Biała,
- II nagroda, promocja do udziału w Przeglądzie Finałowym Konkursu w dniach 22-25 czerwca br. w Ostrołęce – Magdalena Gołąbek Pałac Młodzieży Katowice,
- III nagroda – nie przyznano,
- wyróżnienie – Hanna Rams Mysłowice.
- W kategorii recytacji uczniowie szkół ponadpodstawowych:
- I nagroda, promocja do udziału w Przeglądzie Finałowym Konkursu w dniach 22-25 czerwca br. w Ostrołęce – Pola Jodłowiec LO im. M. Kopernika Bielsko - Biała,
- II nagroda, promocja do udziału w Przeglądzie Finałowym Konkursu w dniach 22-25 czerwca br. w Ostrołęce – Maja Kopeć Miejski Dom Kultury Bogucice – Zawodzie Katowice,
- III nagroda – Amelia Gluza Bielsko - Biała,
- wyróżnienie – Sonia Stanisławska Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 Tychy.
- W kategorii poezji śpiewanej:
- I nagroda, promocja do udziału w Przeglądzie Finałowym Konkursu w dniach 6 – 9 lipca br. we Włocławku – Martyna Smrek Dom Kultury Rybnik - Chwałowice,
- II nagroda nie przyznano,
- III nagroda nie przyznano,
- wyróżnienie – Anna Mastaj Katolickie LO Zabrze.
- W kategorii „wywiedzione ze słowa”:
- I nagroda, promocja do udziału w Przeglądzie Finałowym Konkursu w dniach 22-25 czerwca br. w Ostrołęce – Anna Maśka Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy filia w Mazańcowicach,
- II nagroda – Hanna Rams Mysłowice,
- III nagroda nie przyznano.
- W kategorii turnieju teatrów jednego aktora:
- I nagroda, promocja do udziału w Przeglądzie Finałowym Konkursu w dniach 16 - 19 czerwca br. w Słupsku – Aldona Karska Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 Zabrze,
- II nagroda oraz przesłanie rejestracji spektaklu na adres organizatora spotkania finałowego w Słupsku – Faustyna Słonka Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy filia w Mazańcowicach,
- III nagroda – Kamila Solarczyk LO Kamienica Polska,
- wyróżnienie – Aleksandra Głowa Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 Zabrze.
Podpisy Komisji.