Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Ale to już było... Festiwal Sztuki i Wina

Ale to już było... Festiwal Sztuki i Wina

Ale to już było... pełen atrakcji oraz wrażeń Jurajski Festiwal Sztuki i Wina w Olsztynie 2022

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie i Jurajska Gmina Olsztyn byli organizatorami szóstej edycji Jurajskiego Festiwalu Sztuki i Wina. Na rynku w Olsztynie w trzeci weekend lipca spotkali się miłośnicy dobrej muzyki i wina, regionalnych specjałów, rękodzieła i wyrobów rzemieślniczych.

W piątek na festiwalowej scenie zagrały zespoły Fuzz’Ya i Forsal oraz Krzysztof Drynda z zespołem prezentując projekt „Grechuta jak dawniej – piosenki Mistrza”. Świetnym pomysłem okazała się potańcówka w stylu retro z Częstochowskim Teatrem Tańca.

Sobota była dniem oficjalnego otwarcia wydarzenia, którego dokonali Małgorzata Majer, dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie i Tomasz Kucharski, burmistrz miasta i gminy Olsztyn. Był także kolorowy korowód spod zamku na rynek prowadzony przez Bachusa z Bachantkami w rytm muzyki Orkiestry dętej „Sempre, która rozpoczęła także sobotni program na scenie. Tego dnia uczestnicy mogli podziwiać także występy zespołu folklorystycznego ”Ziemia Kłobucka”, wokalistki Karoliny Mrugalskiej przy akompaniamencie Mikołaja Borkowskiego oraz bisowanego czterokrotnie zespołu Five o’Clock Orchestra. Odbyła się także prezentacja firmy Ser jest Ser z udziałem sera o wadze 40 kg. Ponadto Michał Bardel wygłosił wykład „Wina niecodzienne”, a dietetyczka Aneta Mazurek przeprowadziła warsztat winiarski.

Trzeciego dnia na scenie wystąpili „Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej oraz Natalia Topczewska z zespołem. Finałowy koncert przy bardzo szerokiej publiczności zagrali Muniek i przyjaciele.  
Wiele osób uczestniczyło także w pokazie kulinarnym zorganizowanym przez Restaurację Spichlerz z udziałem Mirosława Kały – szefa kuchni hotelu Arche. Mnóstwo wrażeń najmłodszym dostarczył spektakl uliczny „Beczka śmiechu” Teatru na walizkach. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się także tworzenie papierowych kapeluszy, torebek, kwiatów i wełnianych laleczek oraz malowanie na tkaninie, czyli zajęcia plastyczne prowadzone przez instruktorów Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie. Wszystkie chętne dzieci otrzymały baloniki napełnione gazem z Center-Gaz Gazy Techniczne Częstochowa.

Imprezie towarzyszył Vespaniały Zlot - spotkanie miłośników skuterów Vespa oraz  wystawa fotograficzna „Sycylia – wyspa słońca i wina” Sławomira Jodłowskiego.
Na stoiskach wystawienniczych można było kupować wina i przysmaki z całego świata, sery, miody, słodycze, bakalie, naturalne oleje, przyprawy, zioła, wędliny, przetwory i inne regionalne specjały. Była także sztuka i rękodzieło, biżuteria, hafty, wyroby z drewna, wikliny, metalu, kamienia.

Całość prowadził mistrz konferansjerki Bartłomiej Osumek.


Szczególne podziękowania za dla wszystkich uczestników, artystów, wystawców oraz osób i podmiotów wspierających w organizacji Festiwalu ROK w Częstochowie oraz Miasto i Gminę Olsztyn.  


 

Zobacz podobne
69-OKR - baner poziom.jpg
24.04.2024

Terminy eliminacji konkursowych 69. OKR organizowanych przez Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie: 24 kwietnia 2024, godz. 10.00- eliminacje dla...

Inne z tej kategorii
Banery RSR 2024 poziom1920x1080.jpg
17.04.2024

Lista prezentacji uczestników przesłuchań powiatowych XXXV Regionalnych Spotkań Recytatorskich Wrażliwość na słowa Regionalny Ośrodek Kultury w...

Logo Kino Retro-1920x1080.jpg
13.03.2024

W środę 13 marca 2024r. o godz. 18.00 zapraszany na kolejną projekcję w cyklu "Filmowe Retro".  Tym razem zobaczymy komedię pt. "Czy Lucyna to...