Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Doświadczyć wspólnoty

Doświadczyć wspólnoty

Zaproszenie na ekspozycję

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza na otwarcie ekspozycji pt. „Doświadczyć wspólnoty”, ukazującej zdjęcia z uroczystości pogrzebowej Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Inauguracyjne spotkanie odbędzie się w czwartek 12 sierpnia 2021 r. o godz. 12.00 na Placu Biegańskiego w Częstochowie.

Autorem 35 czarno-białych, niepublikowanych dotąd zdjęć jest Jan Maria Jackowski. Fotografie sprzed 40 lat wraz z opisami w języku polskim oraz angielskim prezentują emocje i nastroje panujące na ulicach Warszawy podczas pożegnania Prymasa Tysiąclecia. Wystawę związaną ze zbliżającą się beatyfikacją ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego będzie można oglądać w Częstochowie do 31 sierpnia 2021 r.

Twórcami wystawy są Muzeum Jana Pawła II i Kardynała Wyszyńskiego oraz Narodowe Centrum Kultury w Warszawie. Organizatorem ekspozycji na terenie województwa śląskiego jest Panteon Górnośląski, a koordynatorem w stolicy subregionu północnego jest Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie.

Plakat Doświadczy wspólnoty. Tekst alternatywny poniżej.

Plakat Doświadczyć wspólnoty - tekst alternatywny

Doświadczyć wspólnoty

Nieznane fotografie z pożegnania Prymasa Wyszyńskiego

12 sierpnia - 31 sierpnia Plac Biegańskiego w Częstochowie

Wernisaż 12 sierpnia godz. 12.00

Jedność. solidarność i bliskość - emocje towarzyszące pogrzebowi Prymasa Tysiąclecia utrwalone w maju 1981 roku przez fotoreportera "Tygodnika Solidarność", senatora Jana Marię Jackowskiego.

Na plakacie znajdują się archiwalne zdjęcia z pogrzebu Prymasa Wyszyńskiego.

Logo Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Dofinansowoano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Logo Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Projekt zrealizowano we współpracy z Narodowym Centrum Kultury. Kordegarda. Patroni Medialni:

  • KAI,
  • Tygodnik Solidarność,
  • Polskie Radio,
  • Do rzeczy.
Zobacz podobne
kkplakat2.jpg
19.04.2024

Dom Kultury w Koniecpolu wraz z Regionalnym Ośrodkiem Kultury oraz Starostwem Powiatowym w Częstochowie, mają przyjemność zaprosić do udziału w...

Logo Cyberfoto 2024-A4 wzor.jpg
29.03.2024

Cyberfoto 2024Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza do udziału w XXVII MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE CYFROWEJ FOTOKREACJI - CYBERFOTO 2024....

Inne z tej kategorii
Praca Konkursowa - Barwy - autorstwa M.-Gaworska. Na obrazie znajduje się zamek w Olsztynie sród kolorowych drzew i kwiatów.
07.10.2021

Zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych do udziału w VIII Międzypowiatowym Konkursie Plastycznym dla Dzieci pt.: „Barwy Jesieni na Jurze”....

Plakat - Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku. Wojewódzki Konkurs Piosenki - Mój Ulubiony Przebój - Kłobuck 2021. Grafika kobiety w słuchawkach, obok grafika złotych nut.
16.09.2021

Plakat - tekst alternatywny Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku. Wojewódzki Konkurs Piosenki Mój Ulubiony Przebój - Kłobuck 2021. Grafika...

Ogólnopolski Festiwal Zespołów Senioralnych
08.09.2021

Ogólnopolski Festiwal Zespołów Senioralnych „Polska Złota Jesień”. Festiwal o randze Konkursu skierowany jak do chórów i zespołów wokalnych,...