Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Konkurs Poezji Śpiewanej „*** żyje się tylko chwilę…”,

Konkurs Poezji Śpiewanej „*** żyje się tylko chwilę…”,

Miło nam poinformować, że wśród laureatów i wyróżnionych KONKURSU POEZJI ŚPIEWANEJ TOWARZYSZĄCEGO 41.0GÓLNOPOLSKIEMU KONKURSOWI POETYCKIEMU IM. HALINY POŚWIATOWSKIEJ znaleźli się:
Julia Drożdżyńska,
Michał Makowski,
Joanna Migalska,
Zuzanna Płaza,
Angelika Soboniak,
Nadia Trąbczyńska,
Katarzyna Utratny
UWAGA! Kolejność podanych nazwisk jest alfabetyczna, o zajętym miejscu lub otrzymanym wyróżnieniu nagrodzeni zostaną poinformowani w dniu 05.11.2020r. o godzinie 16.00 podczas uroczystego wręczenia nagród oraz Koncertu Laureatów.Miejsce: Sala Kameralna Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie.Godzina: 16.00Gratulujemy!KARTA ZGŁOSZENIA MAŁOLETNI
KARTA ZGŁOSZENIA PEŁNOLETNI
REGULAMIN 41 OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POETYCKIEGO IM. HALINY POŚWIATOWSKIEJ Konkurs Poezji Śpiewanej „***żyje się tylko chwilę…” towarzyszy 41. Ogólnopolskiemu Konkursowi Poetyckiemu im. Haliny Poświatowskiej. Jest imprezą otwartą, adresowaną do osób niezwiązanych zawodowo z działalnością muzyczną, nie będących studentami wydziałów muzycznych uczelni wyższych lub akademii muzycznych.

Celem Konkursu jest popularyzowanie wykonawców poezji śpiewanej i ich repertuaru, także popularyzowanie dorobku polskich autorów. Szczególnie doceniane będą przez jurorów własne aranżacje muzyczne do wybranych utworów poetyckich. Konkurs służy też promowaniu uzdolnionych muzycznie i wokalnie młodych ludzi.

Do udziału w Konkursie zapraszamy solistów i duety wokalne. Uczestnicy będą zobowiązani do wykonania dwóch utworów śpiewanych, z dowolnymi tekstami poetyckimi, publikowanymi w książkach, prasie literackiej bądź wydawnictwach pokonkursowych konkursów poetyckich. Organizator zachęca do korzystania z akompaniamentu na żywo. Do akompaniamentu może być stosowany dowolny instrument, można wystąpić z towarzyszeniem małego zespołu muzycznego (do trzech osób). Łączny czas prezentacji obu utworów nie powinien przekroczyć 10 minut.

Przesłuchania konkursowe odbędą się 20 października br., od godz. 11.00 w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie.Na zgłoszenia czekamy do dnia 12 października br.

 

Zobacz podobne
Plakat -OPERA łódź.jpg
09.06.2021

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza na wyjazd do Teatru Wielkiego w Łodzi na operę pt. "Don Carlos" Giuseppe Verdiego – 25 czerwca...

Inne z tej kategorii
Baner - 1920x1080.jpg
23.04.2021

Miło nam zaprezentować Laureatów XXXII Regionalnych Spotkań z Poezją i Prozą Wrażliwość na słowa.Finał regionalny Spotkań z Poezją i Prozą...

Legendy Jury.jpg
21.04.2021

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza do udziału w konkursie literackim - "Legendy Jury" Regionalny Konkurs Legend, Baśni i Podań....