Częstochowa dn. 18.03.2021
Protokół z obrad jury
Regionalnego „Konkursu Plastycznego na Najpiękniejszą Cyfrę 5” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy, Pana Krzysztofa Matyjaszczyka.
Organizator: Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Nr 5 w Częstochowie.
Współorganizator: Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie.
Patronat honorowy: Prezydent Miasta Częstochowy, Pan Krzysztof Matyjaszczyk.
Dnia 18.03.2021 roku o godzinie 13.00 w budynku Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie zebrała się komisja konkursowa w składzie:
- Pani Małgorzata Majer – Dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie,
- Pani Ewa Powroźnik – Prezes Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy – Gracza,
- Pani Małgorzata Mysłek – Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 5 w Częstochowie,
- Pani Małgorzata Chebel – Starszy Instruktor ds. Plastyki w Regionalnym Ośrodku Kultury, w Częstochowie,
- Pan Tadeusz Ogonek – Grafik w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie,
- Pani Alicja Bednarek – Pedagog Specjalny ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Nr 5 w Częstochowie,
Komisja dokonała przeglądu 96 prac z 7 placówek szkolno – wychowawczych, które napłynęły z terenu województwa śląskiego.
Przy ocenie prac kierowano się następującymi kryteriami:
- zgodność pracy z tematem,
- jakość wykonania (staranność, kreatywność),
- samodzielność,
- ogólne wrażenia artystyczne,
- oryginalność i pomysłowość.
Po analizie prac przyznano 20 nagród.
Nagrody przyznane przez Panią Małgorzatę Majer – Dyrektora Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie:
- miejsce – Paulina Pałęga – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Nr 5 w Częstochowie,
- miejsce – Kamil Łuczkiewicz – Zespół Szkół Specjalnych z Zawiercia,
- miejsce – Klaudia Szmaciarska – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Nr 5 w Częstochowie.
Nagrody przyznane przez Panią Ewę Powroźnik – Prezesa Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy – Gracza:
- miejsce – Wiktoria Fronczyk – Szkoła Podstawowa Nr 9 z Zawiercia,
- miejsce – Patrycja Mokras - Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Nr 5 w Częstochowie,
- miejsce – Aleksandra Olesiak - Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Nr 5 w Częstochowie.
Nagrody przyznane przez Panią Małgorzatę Mysłek – Dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 5 w Częstochowie:
- miejsce – Szymon Graczyk – Zespół Szkół Specjalnych z Zawiercia,
- miejsce – Olga Pająk - Szkoła Podstawowa Nr 6 z Zawiercia,
- miejsce – Kinga Ruczaj – Szkoła Podstawowa z Wręczycy Wielkiej.
Wyróżnienie – Zofia Zielińska – Szkoła Podstawowa nr 6 z Zawiercia.
Wyróżnienie – Nikodem Podsiadło - Szkoła Podstawowa nr 6 z Zawiercia.
Nagrody przyznane przez komisję konkursową w kategorii wiekowej: przedszkole i grupy ZRW (grupy rewalidacyjno –wychowawcze):
- miejsce Kamil Rutkowski – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Nr 5 w Częstochowie,
- miejsce – Maciej Kijak –Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Nr 5 w Częstochowie,
- miejsce Jakub Ociepa – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Nr 5 w Częstochowie.
Nagrody przyznane przez komisje konkursową w kategorii wiekowej klasy 1 -3:
- miejsce Zofia Nowakowska – Szkoła Podstawowa Nr 6 w Zawierciu,
- miejsce Oliwier Ciszewski – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Nr 1 w Częstochowie,
- miejsce Iwona Garbaciak – Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych im. M. Grzegorzewskiej w Częstochowie.
Nagrody przyznane przez komisje konkursową w kategorii wiekowej klasy 4 -8:
- miejsce Remigiusz Szmaciarski – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 5 w Częstochowie,
- miejsce Oskar Janik - Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 5 w Częstochowie,
- miejsce Paweł Kaczmarek - Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 5 w Częstochowie.