Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

„Video, ergo sum- Widzę, więc jestem”

„Video, ergo sum- Widzę, więc jestem”

Konkurs jest organizowany w trzech obszarach twórczości związanej z filmem: realizacji filmu, tworzenia plakatu filmowego oraz pisania recenzji filmowej. Zgłoszenia będą przyjmowane do 10 października br. Laureaci otrzymają nagrody finansowe. Finał konkursu odbędzie się 26 listopada br. w Galerii ART FOTO Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie.

Celem konkursu na krótki film jest zainspirowanie do tworzenia ”filmowych portretów własnych” oraz pokazanie różnorodności postrzegania rzeczywistości. Konkurs ma być zachętą do tworzenia filmowych ekspresji za pomocą prostych i powszechnie dostępnych środków – narzędzi takich jak:

  • telefon komórkowy,
  • aparat fotograficzny z funkcją nagrywania,
  • tablet,
  • kamera.

Konkurs skierowany jest do młodzieży oraz osób dorosłych, amatorsko zajmujących się filmem, nie będących uczniami czy absolwentami szkół filmowych, nie zajmujących się zawodowo projektowaniem graficznym czy pisaniem recenzji filmowych.

Przedmiotem części konkursowej na recenzję jest napisanie krótkiej recenzji filmowej wybranego dzieła z listy filmów przedstawionych przez organizatora.

Celem części plastycznej jest wyłonienie najciekawszych plakatów filmowych do zestawu tytułów, przygotowanego przez organizatora. 

Opis alternatywny plakatu Video, ergo sum- Widzę, więc jestem poniżejOpis alternatywny plakatu Video, ergo sum- Widzę, więc jestem

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie Zaprasza na Video, ergo sum - Widzę więc jestem.

Ogólnopolski konkurs filmowy - Edycja 2022:

  • Film,
  • Plakat,
  • Recenzja.

Prace konkursowe wraz z kartą zgłoszenia należy składać do 10 października 2002 na adres: film@rok.czestochowa.pl.

Szczegóły na stronie internetowej Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie.

Organizator: Śląskie - Instytucja Kultury Samorządu Województwa Śląskiego, Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie.

Patronat medialny: Orion, Radio Jura 93.8 FM Radio Panorama Gazeta Wyborcza Życie Częstochowy Nowa Trybuna Częstochowska, Częstochowskie Informacje - www.czest.info, Telsat, cz.info.pl.

Załączniki

Zobacz podobne
309829935_476308311182100_5733268201041414252_n.jpg
16.10.2022

Zapraszamy na koncert pod nazwą "Wieczór kameralny" do Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie, który odbędzie się w ramach X edycji Festiwalu...

Inne z tej kategorii
Baner - EtnoFoto-3 kultura i zabudowa-1.jpg
30.09.2022

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie serdecznie zaprasza do udziału w Regionalnych Konkursach Fotograficznych: - „ETNOfoto – Kultura i...

Logo20KPS-2022-pion.jpg
30.09.2022

Konkurs Poezji Śpiewanej"*** żyje się tylko chwilę..."towarzyszący43. Ogólnopolskiemu Konkursowi Poetyckiemuim. Haliny Poświatowskiej,...