tel.: 34 324 46 51

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie

Instytucja Kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

drukuj stronę

www.rok.czestochowa.pl / działania / subiektywnie o kulturze

subiektywnie o kulturze

Doroczny Koncert Nocy Letniej Filharmoników Wiedeńskich 2015
Zapraszamy - Wyjazd do Wiednia na Koncert Filharmoników Wiedeńskich w Ogrodach Schönburnn
czytaj dalej...

Doroczny Koncert Nocy Letniej Filharmoników Wiedeńskich.
29 maja 2014 r. melomani z regionu częstochowskiego brali udział w dorocznym koncercie Nocy Letniej Filharmoników Wiedeńskich. Koncert odbywał się w wyjątkowej atmosferze pałacowych ogrodów Schönburnn dawnej letniej rezydencji Habsburgów, przy czterdziesto tysięcznej widowni z całego świata, w większości młodych ludzi.
czytaj dalej...

Kongres Kultury w Radomsku.
„Marzenia do spełnienia”, to projekt Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, który dzięki dofinansowaniu Narodowego Centrum Kultury z Programu Kultura – Interwencje, spełnił sen ludzi kultury w niewielkiej miejscowości o potędze słowa i refleksji nad kulturą, zaprezentowanej w formule kongresowej.
czytaj dalej...

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.
W Częstochowie powstało niedawno Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, które mieści się w siedzibie firmy President Elektronics Sp. z o.o. przy ul. Jagiellońskiej. Założycielem i gospodarzem Muzeum jest prezes firmy Krzysztof Witkowski.
czytaj dalej ...

Jedziemy do Krakowa: „My jedziemy do Krakowa…”
Od kilku miesięcy planowaliśmy ten wyjazd i wreszcie… udało się. Pojechali prawie wszyscy pracownicy Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie. Przede wszystkim zależało nam na wizycie w Małopolskim Instytucie Kultury, z którym nawiązaliśmy kontakt około 10 lat temu.
czytaj dalej ...

Warsztaty Fotovideo Fotoslovakia w Bratysławie
Udział w Warsztatach Fotovideo Fotoslovakia w Bratysławie 06-07.X.2012 r.
czytaj dalej ...

Noc Kupały. Widowisko plenerowe w gminie Żytno.
Kozie Pole, późny wieczór, przesilenie dnia i nocy. Zbierają się ludzie, miejscowa straż na posterunku. Dookoła las. Blisko woda, słychać rechot żab. Na środku wielki stos. Drzewo o dziwnych kształtach. Chata kryta strzechą. Przemykają dziwne postacie. Ludzi coraz więcej. Coś się wydarzy... Jest coraz ciemniej. Zaczyna się… Noc Kupały.
czytaj dalej ...

New Wave 2012
New Wave - Kraków. Relacja video.
czytaj dalej ...

Noworoczne koncerty w Austrii
Powstała nowa zakładka „Subiektywne o kulturze”. Jako pierwsza wpisuję się na listę, ponieważ na przełomie roku 2011 i 2012 miałam okazję uczestniczyć w noworocznej ofercie koncertowej w Austrii.
czytaj dalej ...