Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Sortuj:
alfabetycznie
wg dat

Zajęcia z muzyki Mobilnego Uniwersytetu Kultury i Sztuki są skierowane do każdej grupy wiekowej, a także dostosowane do indywidualnych potrzeb danej grupy. Podczas warsztatów uczestnicy mają możliwość rozwijać swoje zdolności muzyczne, a także pogłębiać swoją wiedzę z zakresu podstawowych zasad i terminów muzycznych. Zajęcia odbywają się z wykorzystaniem aktywności muzycznych takich jak: śpiew, taniec, improwizacja, granie na instrumentach czy aktywne słuchanie muzyki. Szczególnie lubiane przez najmłodszych uczestników są zajęcia muzyczno-ruchowe, podczas których poprzez zabawę dzieci poznają świat muzyki, stają się zarówno odbiorcami jak i twórcami, a także uczą się pracy w grupie. Starsze grupy wiekowe są bardziej zainteresowane emisją głosu i śpiewem zespołowym.

Tematy warsztatów

Warsztaty przygotowane dla dzieci obejmują następujące tematy:

  1. Muzyczne wynalazki - czyli o instrumentach mowa- zajęcia, podczas których najmłodsi uczestnicy mają możliwość poznać współczesne instrumenty, ich rodzaje, podział, brzmienie, a także dowiedzieć się jak wyglądały instrumenty dawne.
  2. Co nam w duszy gra? Wykorzystanie ciała jako instrumentu, granie na instrumentach perkusyjnych – warsztaty obejmują poznanie gestodźwięków, oraz granie na instrumentach perkusyjnych, przewidziane jest także samodzielne tworzeni instrumentu (grzechotki)
  3. Muzyczna kraina - zabawy muzyczno-ruchowe – zajęcia umuzykalniające, w czasie których odbywają się zabawy ruchowe, aktywne słuchanie muzyki, śpiew, czy granie na instrumentach perkusyjnych.
  4. I Ty możesz zostać dyrygentem! – warsztaty , podczas których dzieci mają możliwość zrozumieć rolę dyrygenta , a także zadyrygować swoją własną orkiestrą.
  5. Z piosenką za pan brat – to zajęcia z emisji głosu dla dzieci, podczas których poznajemy piosenkę i pracujemy nad nią.

Warsztaty dla dzieci w przygotowaniu to:

  1. Czym jest muzyka – zajęcia, podczas których zastanowimy się nad tym czym jest muzyka i jaka jest rola muzyki w świecie, nie obędzie się także bez zabaw muzyczno – ruchowych i grania na instrumentach muzycznych
  2. Gatunki muzyczne – warsztaty podczas których uczestnicy dowiedzą się jakie są najpopularniejsze gatunki muzyczne, a także wysłuchają przykładów.

Warsztaty dla dorosłych

Warsztaty emisji głosu – które obejmują pracę nad piosenką a także naukę wspólnego muzykowania.

Warsztaty dla dorosłych w przygotowaniu:

  1. Gatunki muzyczne – warsztaty podczas których uczestnicy dowiedzą się jakie są najpopularniejsze gatunki muzyczne, a także wysłuchają przykładów.
  2. Historia muzyki - starożytność - warsztaty w formie wykładu, podczas których uczestnicy dowiedzą się jak najstarsze cywilizacje rozumiały muzykę i jakie są dowody na jej istnienie wśród starożytnych ludów.

Zapraszamy do udziału.

Zajęcia prowadzi:

Karolina Mrugalska - absolwentka Młodzieżowego Studium Muzyki Rozrywkowej w Oleśnie w klasie wokalu, instruktor ds. muzyki, studentka Instytutu Muzyki Uniwersytetu Humanistyczno-przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie na kierunku „Edukacja muzyczna”. Laureatka wielu konkursów wokalnych, występuje zarówno w kraju jak i za granicą. Szczególnie zainteresowana śpiewem oraz edukacją muzyczną dzieci.

Karolina Mrugalska - zdjęcie.