tel.: 34 324 46 51

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie

Instytucja Kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

drukuj stronę

www.rok.czestochowa.pl / działania / projekty

9
czerwca
2020

Prymas Wyszyński na Jasnej Górze

41 OGÓLNOPOLSKI KONKURS POETYCKI <BR> IM. HALINY POŚWIATOWSKIEJ Ogólnopolski konkurs ROKu na film, plakat i recenzję

przeglądaj wydarzenia:

Na murach jasnogórskich od strony Bramy Papieskiej, widnieje ekspozycja poświęcona życiu i dziedzictwu Prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego „Per Mariam Soli Deo” - „Przez Maryję samemu Bogu”. Oficjalne otwarcie odbędzie się w najblizszą sobotę, 13 czerwca o godz. 16.15.
Na wystawę składa się 31 plansz ze zdjęciami przyszłego błogosławionego, opatrzonych komentarzami, którymi są słowa Jana Pawła II i samego ks. Prymasa.

Jak mówi paulin o. Mariusz Tabulski, dyrektor Jasnogórskiego Instytutu Maryjnego „Plansze pokazują Prymasa jako wielkiego Polaka, męża stanu, pasterza, przyjaciela papieży, człowieka wolnego, niewolnika Matki Bożej, więźnia, obrońcę życia. To są hasła, ale one są po to, byśmy mogli w tych motywach przyswoić sobie kim był i kim wciąż jest Prymas Tysiąclecia, zwłaszcza teraz kiedy nadal przygotowujemy się do ogłoszenia Go błogosławionym, odsłaniając i poznając to jego wielkie dziedzictwo.”

Wystawa „Per Mariam Soli Deo” zorganizowana jest przez Instytut Prymasa Wyszyńskiego przy współpracy z Jasnogórskim Instytutem Maryjnym i Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Częstochowie w ramach Roku Prymasa Wyszyńskiego ustanowionego przez Sejmik Województwa Śląskiego. Wpisuje się ona w jasnogórskie przygotowania do beatyfikacji kardynała, który „wszystko postawił na Maryję”.

41 OGÓLNOPOLSKI KONKURS POETYCKI <BR> IM. HALINY POŚWIATOWSKIEJ Ogólnopolski konkurs ROKu na film, plakat i recenzję

przeglądaj wydarzenia: