Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

„Beskid Niski w obiektywie Jurajskiego Fotoklubu”

„Beskid Niski w obiektywie Jurajskiego Fotoklubu”

„Beskid Niski w obiektywie Jurajskiego Fotoklubu”

Jest jeszcze kilka niezadeptanych regionów w Polsce. Regionów, które są prawdziwymi krajobrazowymi perełkami. Z piękną przyrodą, lasami pełnymi zwierząt, z ciekawą, chociaż smutną historią. Z ciszą i spokojem bijącym z każdego miejsca. Tu nikomu się nie spieszy, tu wszystko płynie zgodnie z cyklem Natury.

Beskid Niski. Położony między Starym Sączem a Komańczą, obejmuje dość spory obszar. Dużo tu drewnianych cerkwi, małych wiosek, starych, łemkowskich cmentarzy. Nie brakuje tu pamiątek po dwóch Wojnach Światowych, których fronty przetoczyły się przez te tereny. Można tu znaleźć opuszczone, wysiedlone wsie łemkowskie – pozostałość przesiedleń i akcji „Wisła”.

Właśnie w Beskid Niski wybraliśmy się na trzydniowy fotograficzny plener, aby chociaż rzucić okiem na ten mało znany kawałek Polski. To były intensywne trzy dni. Pełne fotograficznej przygody, rozmów o fotografii, pokazwania zdjęć i wstawania w środku nocy i tuż przed świtem (bo przecieć trzeba robić zdjęcia!).

Powstało 10 bardzo ciekawych zestawów fotograficznych, każdy inny, każdy inaczej pokazujący ten niesamowity teren, jego przyrodę, kulturę i religię.

Plakat - ROK Częstochowa, zaprasza na wystawę poplenerową fotografii Członków Jurajskiego Fotoklubu Częstochowa. Tekst alternatywny poniżej.

Plakat - wystawa poplenerowa fotografii Członków Jurajskiego Fotoklubu Częstochowa - Tekst alternatywny

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie - logo. Zaprasza na wystawę poplenerową fotografii Członków Jurajskiego Fotoklubu Częstochowa Agnieszki Dumańskiej, Andrzej Szlęzaka, Elżbiety Sikory-Wojtczak, Janiny Mazuś, Tomasza Zająca.

Zdjęcie przedstawiające zamgloną plażę, w tle widoczne góry. Fotografia: Andrzej Szlęzak.

Tytuł Wystawy

Beskid Niski w Obiektywie Jurajskiego Fotoklubu.

Miejsce Wystawy 

Galeria Fotopobudka Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie, ul. Ogińskiego 13a.

Ekspozycja Multimedialna w Internecie dostepna od 12 kwietnia 2021 roku na stronach:

Organizatorzy:

 • Śląskie - Instytucja kultury Samorządu Województwa Śląskiego - logo,
 • Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie - logo,
 • Jurajski Fotoklub Częstochowa - logo.

Patronat medialny:

 • ORION,
 • Radio Jura - 93.8,
 • radiopanorama.pl,
 • Życie Częstochowy,
 • Gazeta Wyborcza,
 • Częstochowska,
 • Częstochowskie Informacje,
 • Telsat,
 • cz.info.pl.

Zobacz podobne
02.10.2023

 Zachęcamy do udziału w Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy IRIT AMIEL  Konkurs jest organizowany pod honorowym patronatem Alona Goldmana –...

Baner 1- pion.jpg
02.10.2023

                              MASKI„Człowiek najmniej jest sobą , gdy mówi we własnym imieniu. Daj mu maskę, a...

Inne z tej kategorii
Logo Kino Retro-1.jpg
27.09.2023

Po wakacyjnej przerwie powracamy do pokazów w ramach cyklu "Filmowe retro".27 września 2023 r. g.18.00 zapraszamy na komedię pomyłek pt. "Sportowiec...

FSZiW_15.0712.jpg
17.07.2023

W miniony weekend w Olsztynie odbył się Jurajski Festiwal Sztuki i Wina Organizowany przez Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie oraz Miasto i...