Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

„Beskid Niski w obiektywie Jurajskiego Fotoklubu”

„Beskid Niski w obiektywie Jurajskiego Fotoklubu”

„Beskid Niski w obiektywie Jurajskiego Fotoklubu”

Jest jeszcze kilka niezadeptanych regionów w Polsce. Regionów, które są prawdziwymi krajobrazowymi perełkami. Z piękną przyrodą, lasami pełnymi zwierząt, z ciekawą, chociaż smutną historią. Z ciszą i spokojem bijącym z każdego miejsca. Tu nikomu się nie spieszy, tu wszystko płynie zgodnie z cyklem Natury.
Beskid Niski. Położony między Starym Sączem a Komańczą, obejmuje dość spory obszar. Dużo tu drewnianych cerkwi, małych wiosek, starych, łemkowskich cmentarzy. Nie brakuje tu pamiątek po dwóch Wojnach Światowych, których fronty przetoczyły się przez te tereny. Można tu znaleźć opuszczone, wysiedlone wsie łemkowskie – pozostałość przesiedleń i akcji „Wisła”.
Właśnie w Beskid Niski wybraliśmy się na trzydniowy fotograficzny plener, aby chociaż rzucić okiem na ten mało znany kawałek Polski. To były intensywne trzy dni. Pełne fotograficznej przygody, rozmów o fotografii, pokazwania zdjęć i wstawania w środku nocy i tuż przed świtem (bo przecieć trzeba robić zdjęcia!).
Powstało 10 bardzo ciekawych zestawów fotograficznych, każdy inny, każdy inaczej pokazujący ten niesamowity teren, jego przyrodę, kulturę i religię.

Inne z tej kategorii
Trypty2.jpg
07.09.2021

3 września 2021 r. odbył się wernisaż wystawy „Zespół Śląsk -Dynamika tradycji” towarzyszący inauguracji XXX Krajowej Wystawy Rolniczej w...

Piknik-plakat.jpg
02.09.2021

Regionalny Ośrodek Kultury współpracując z Fundacją Adullam,uczestniczył w Pikniku sąsiedzkim "Przystanek Warta" .Tegoroczna edycja odbywała się...

MBO2021.jpg
01.09.2021

O północy rozpoczęło się głosowanie w ramach III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego i potrwa do 19 września 2021r. Może w nim...