Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskid Niski w obiektywie Jurajskiego Fotoklubu

Beskid Niski w obiektywie Jurajskiego Fotoklubu

„Beskid Niski w obiektywie Jurajskiego Fotoklubu”

Jest jeszcze kilka niezadeptanych regionów w Polsce. Regionów, które są prawdziwymi krajobrazowymi perełkami. Z piękną przyrodą, lasami pełnymi zwierząt, z ciekawą, chociaż smutną historią. Z ciszą i spokojem bijącym z każdego miejsca. Tu nikomu się nie spieszy, tu wszystko płynie zgodnie z cyklem Natury.
Beskid Niski. Położony między Starym Sączem a Komańczą, obejmuje dość spory obszar. Dużo tu drewnianych cerkwi, małych wiosek, starych, łemkowskich cmentarzy. Nie brakuje tu pamiątek po dwóch Wojnach Światowych, których fronty przetoczyły się przez te tereny. Można tu znaleźć opuszczone, wysiedlone wsie łemkowskie – pozostałość przesiedleń i akcji „Wisła”.

Właśnie w Beskid Niski wybraliśmy się na trzydniowy fotograficzny plener, aby chociaż rzucić okiem na ten mało znany kawałek Polski. To były intensywne trzy dni. Pełne fotograficznej przygody, rozmów o fotografii, pokazwania zdjęć i wstawania w środku nocy i tuż przed świtem (bo przecieć trzeba robić zdjęcia).

Powstało 10 bardzo ciekawych zestawów fotograficznych, każdy inny, każdy inaczej pokazujący ten niesamowity teren, jego przyrodę, kulturę i religię.

Plakat

Opis alternatywny - Plakat "Beskid Niski w obiektywie Jurajskiego Fotoklubu"

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza na wystawę poplenerową fotografii Członków Jurajskiego Fotoklubu Częstochowa. Agnieszki Dumańskiej, Andrzeja Szlęzaka, Elżbiety Sikory-Wojtczak, Janiny Mazuś, Tomasza Zająca.

Na fotografii widzimy morze i las w tle.

Tytuł wystawy "Beskid Niski w obiektywnie Jurajskiego Fotoklubu".

Galeria Fotopobudka Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie, ul. Ogińsiego 13a.

Ekspozycja multimedialna w internecie dostępna od 12 kwietnia 2021 roku na stronach: 

Organizator: Śląskie - Instytucja Kultury Samorządu Województwa Śląskiego. Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie. Jurajski Fotoklub Częstochowa.

Patronat medialny: Tv Orion. Radio Jura 93,8 fm. Radio Panorama.pl. Życie Częstochowy. Gazeta Wyborcza. Częstochowskie Informacje www.Czest.info. Nowa Trybuna Częstochowska. Telsat. Cz.info.pl.

Zobacz podobne
kkplakat2.jpg
19.04.2024

Dom Kultury w Koniecpolu wraz z Regionalnym Ośrodkiem Kultury oraz Starostwem Powiatowym w Częstochowie, mają przyjemność zaprosić do udziału w...

Logo Cyberfoto 2024-A4 wzor.jpg
29.03.2024

Cyberfoto 2024Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza do udziału w XXVII MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE CYFROWEJ FOTOKREACJI - CYBERFOTO 2024....

Inne z tej kategorii
Plakat
10.05.2021

Opis alternatywny - Plakat "Beskid Niski w obiektywie Jurajskiego Fotoklubu" Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza na wystawę...