Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Doświadczyć wspólnoty

Doświadczyć wspólnoty

ZAPROSZENIE


Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza na otwarcie ekspozycji pt. „Doświadczyć wspólnoty”, ukazującej zdjęcia z uroczystości pogrzebowej Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Inauguracyjne spotkanie odbędzie się w czwartek 12 sierpnia 2021 r. o godz. 12.00 na Placu Biegańskiego w Częstochowie.

Autorem 35 czarno-białych, niepublikowanych dotąd zdjęć jest Jan Maria Jackowski. Fotografie sprzed 40 lat wraz z opisami w języku polskim oraz angielskim prezentują emocje i nastroje panujące na ulicach Warszawy podczas pożegnania Prymasa Tysiąclecia. Wystawę związaną ze zbliżającą się beatyfikacją ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego będzie można oglądać w Częstochowie do 31 sierpnia 2021 r.

Twórcami wystawy są Muzeum Jana Pawła II i Kardynała Wyszyńskiego oraz Narodowe Centrum Kultury w Warszawie. Organizatorem ekspozycji na terenie województwa śląskiego jest Panteon Górnośląski, a koordynatorem w stolicy subregionu północnego jest Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie.

Inne z tej kategorii
Ogólnopolski Festiwal Zespoo Senioralnych_baner.jpg
08.09.2021

Ogólnopolski Festiwal Zespołów Senioralnych „Polska Złota Jesień”. Festiwal o randze Konkursu skierowany jak do chórów i zespołów wokalnych,...

Trypty1.jpg
25.08.2021

W dniach 20-21 sierpnia w Lelowie odbyło się XVIII Święto Ciulimu-Czulentu czyli Festiwal Kultury Polskiej i Żydowskiej Lelowskie Spotkania Kultur....