Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Finał 43. Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Haliny Poświatowskiej za nami + Galeria

Finał 43. Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Haliny Poświatowskiej za nami + Galeria

Finał 43. Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Haliny Poświatowskiej za nami
 
W dniach 3-5 listopada 2022 r. Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zorganizował wydarzenia finałowe towarzyszące 43. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Haliny Poświatowskiej.
W czwartek 3 listopada w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie odbył się koncert, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Śpiewanej „***żyje się tylko chwilę…” 2022. Lauretami zostali: Monika Adamiec (I miejsce), Oskar Juryś (II miejsce), Dawid Mik (II miejsce) i Agata Fugat (III miejsce). Wyróżnienie wyśpiewali: Konrad Ignasiak/Szymon Pawlikowski (duet), Zuzanna Ignasiak, Weronika Wójcik, Wiktoria Piorun, Krystian Gizicki, Amelia Kita i Piotr Woldan. W piątkowy wieczór 4 listopada również w siedzibie ROK-u odbył się koncert "OSIECKA PO MĘSKU" w wykonaniu wspaniałego, wszechstronnego artysty Marcina Januszkiewicza przy akompaniamencie pianisty Jacka Kity.
 
5 listopada w sali koncertowej Filharmonii Częstochowskiej im. B. Hubermana, odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom 43. Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Haliny Poświatowskiej.
 
W kategorii debiut nie przyznano pierwszego i trzeciego miejsca, a nagrody za drugie miejsca ex aequo odebrały Magdalena Szpunar oraz Natalia Kostrzewa. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali Grzegorz Paczkowski i Dawid Zalewski.
 
Zwyciężczynią w kategorii po debiucie została Magdalena Cybulska zajmując trzecie miejsce. Równorzędne wyróżnienia trafiły do Beaty Gruszeckiej - Małek, Katarzyny Mazur i Anny Piliszewskiej.
 
Nagrody laureatom wręczyli: dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury - Małgorzata Majer, radny Sejmiku Województwa Śląskiego - Stanisław Gmitruk, starosta częstochowski - Krzysztof Smela oraz jurorzy Marta Podgórnik i Marek Zagańczyk. Fundatorami nagród byli Regionalny Ośrodek Kultury i Starostwo Powiatowe w Częstochowie (w kat. debiut II miejsce dla M. Szpunar).
 
Wyjątkowym muzycznym zwieńczeniem tegorocznego konkursu był koncert "JESTEM JULIĄ/Poświatowska" w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej pod batutą Adama Klocka oraz solistek Agaty Widery-Burdy, Iwony Chołuj i Marty Honzatko. Solistki wykonały utwory Haliny Poświatowskiej do muzyki Włodzimierza Krawczyńskiego i aranżacji Tomasza Chmiela.
 
Honorowy patronat sprawował Marszałek Województwa Śląskiego.

Zobacz podobne
plakat_eliminacje-789x1024.png
13.12.2022

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek ma formułę konkursu. Konkurs przeznaczony jest wyłącznie dla amatorów (dopuszcza się udział dzieci i...

Mikołajki w ROKu-2a.jpg
06.12.2022

Warsztaty plastyczne pt. "Mikołajkowe inspiracje" rozpoczną się o godzinie 16.00. O godzinie 17.00 zapraszamy na Koncert Mikołajkowy w wykonaniu...

Inne z tej kategorii
Mikołajki w ROKu-2a.jpg
06.12.2022

Warsztaty plastyczne pt. "Mikołajkowe inspiracje" rozpoczną się o godzinie 16.00. O godzinie 17.00 zapraszamy na Koncert Mikołajkowy w wykonaniu...

Baner 43.OKP im HP-2022-wzor-1.jpg
05.11.2022

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza na finał 43. Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Haliny Poświatowskiej i wydarzenia...