Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Miasto Cieni - Jarosława Dumańskiego

Miasto Cieni - Jarosława Dumańskiego

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie wraz z Autorem zapraszają na wernisaż i zwiedzanie wystawy fotografii "Miasto Cieni" Jarosława Dumańskiego.

Na wernisaż w Galerii Fotobudka, ROK-u zapraszamy w poniedziałek 04.10.2021 o godz. 19.00. Ekspozycję będzie można oglądać do 02.11.2021.

Cień jest poziomem wspólnym, na którym schadza się świat żyjący z t. zw. martwym: wszystko, co istnieje, ma swój cień. Cechą jego jednoplanowość; usunął łudzącą perspektywę i wszystko cisnął na jedną płaszczyznę, dokonując bajecznego zrównania wszech rzeczy, które przedstawia w krzywiznach i prostych. 

Stefan Grabiński, Cień

Jarosław Dumański

Artysta fotografik, członek Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców, Grupy Twórczej Photo Team Industrial, Jurajskiego Fotoklubu Częstochowa (członek Zarządu) i Fundacji Festiwal Sztuki Fotoreportażu (członek Zarządu).

Absolwent Policealnej Szkoły Fotograficznej Fotoedukacja w Katowicach (specjalizacja: fotografia reklamowa). Organizator plenerów fotograficznych, kurator wystaw, prowadzący warsztaty i szkolenia z różnych dziedzin fotografii i cyfrowej obróbki obrazu.

Autor prac prezentowanych na wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Miasto cieni – opis wystawy

Miasto - moje naturalne środowisko, w którym żyję, po którym się poruszam, ale najczęściej w ogóle nie zwracam na nie uwagi. Tu mieszkam, pracuję i tworzę.

Rytm ulic i kamienic, układ okien i murów, geometryczne bryły Miasta wyznaczają swoisty labirynt lub abstrakcyjne, hipnotyczne kształty, niepodobne do niczego. Przemierzając miasto, rzucam Cień. Raz wyraźniejszy i ostry, innym razem ledwie widoczny. Cień towarzyszy mi, chociaż najczęściej nie zwracam nań uwagi. Czy jest moim odbiciem? Alter ego? A może żyje własnym życiem i porusza się niezależnie ode mnie?

Autor zdjęć: Jarosław Dumański - Artysta Fotograf, członek rzeczywistego Fotoklubu RP.

Kurator wystawy: Krzysztof Szlapa - Związek Polskich Artystów Fotografików

Plakat

Opis alternatywny - Plakat "Miasto Cieni"

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasz na wystawę fotografii Jarosława Dumańskiego "Miasto Cieni".

Miasto - moje naturalne środowisko, w którym żyję, po którym się poruszam, ale najczęściej w ogóle nie zwracam na nie uwagi. Tu mieszkam, pracuję i tworzę. Rytm ulic i kamienic, układ okien i murów geometryczne bryły Miasta wyznaczają swoisty labirynt lub astrakcyjne, hipnotyczne kształty, niepodobne do niczego. Przemierzając miasto, rzucam cień. Raz wyraźniejszy i ostry, innym razem ledwie widoczny. Cień towarzyszy mi, chociaż najczęściej nie zwracam nań uwagi. Czy jest moim odbiciem? Alter ego? A może żyje własnym życiem i porusza się niezależnie ode mnie?

Termin ekspozycji: 4 października 2021 - 2 listopada 2021.

04.10.2021, godz. 19:00.

Dyplom: Fotoklub Rzeczpospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców - Polish Republics Photoclub Association of Authors. Rok założenia 1995. Patronat Jarosław Dumański "Miasto Cieni". Wystawa fotografii. Organizator: Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie. Nr 342/2021. Pieczątka. Warszawa, dnia 23 września 2021 r.

Galeria Fotopobudka, Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie, ul. Ogińskiego 13a.

Na plakacie widoczne są fotografie cieni na tle budynków.

Wstęp wyłącznie przy zachowaniu obowiązującego reżimu sanitarnego.

Organizator: Śląskie - Instytucja Kultury Samorządu Województwa Śląskiego. Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie.

Patronat medialny: Tv Orion. Radio Jura 93,8 fm. Radio Panorama.pl. Życie Częstochowy. Nowa Trybuna Częstochowska. Częstochowskie Informacje www.Czest.info. Telsat. Cz.info.pl.

Zobacz podobne
Logo Cyberfoto 2024-A4 wzor.jpg
29.03.2024

Cyberfoto 2024Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza do udziału w XXVII MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE CYFROWEJ FOTOKREACJI - CYBERFOTO 2024....

69-OKR - baner poziom.jpg
14.03.2024

Terminy eliminacji konkursowych 69. OKR organizowanych przez Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie: 14 marca 2024, godz. 10.00- eliminacje dla...

Inne z tej kategorii
Maroko1.jpg
04.03.2024

„Maroko od pustynnej strony.”Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza na wystawę fotografii Niny Mazuś „Maroko od pustynnej...

Baner - pion 05.02.2024.jpg
05.02.2024

ROK zaprasza na poplenerową wystawę „Szlakiem śląskich pałaców i zamków" W poniedziałek 5 lutego 2024 o godz 18:00 Regionalny Ośrodek Kultury...