Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Rozwój działań artystycznych i kreatywna promocja kultury poprzez zakup strojów dla zespołów działających na terenie województwa śląskiego

Rozwój działań artystycznych i kreatywna promocja kultury poprzez zakup strojów dla zespołów działających na terenie województwa śląskiego

„Rozwój działań artystycznych i kreatywna promocja kultury poprzez zakup strojów dla zespołów działających na terenie województwa śląskiego".W ramach zadania trzynaście zespołów otrzymało nowe komplety strojów. Wsparciem zostały objęte:


Zespoły dziecięce: Muzo Skrzaty, ŚpiewoLudki, ŚpiewoNutki, Zespół Tańca Ludowego Niezapominajka;
Zespoły młodzieżowe: In Tono i Sweet Voices;
Zespoły dorosłe: Studio Art.;
Zespoły senioralne: Złota Jesień, Semafor, Retro, Siewierzanie, Niezapominajki, Niwczanki.

Zespoły reprezentują następujące podmioty: Stowarzyszenie STUDIO ART w Porębie,
Miejski Ośrodek Kultury w Porębie, Miejski Ośrodek Kultury w Łazach, Miejsko-Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu. Wykonawcą zadania była firma HITO sp. z o.o. z Katowic.

8 listopada 2020 r. w formie audio-video został zaprezentowany Koncert Online w wykonaniu zespołów objętych wsparciem. Wszystkie zespoły wystąpiły w nowych strojach.

O pozyskanie środków finansowych mogli ubiegać się mieszkańcy województwa śląskiego. Dzięki głosom mieszkańców, pozyskano dotację w wysokości 56 500,00 zł (pięćdziesiąt sześć tysięcy pięćset zł). Pomysłodawcą i autorem wniosku oraz koordynatorem projektu był Karol Hadrych, mieszkaniec miasta Poręba. Kluczowym parterem w realizacji był Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie.


Celem zadania było rozwijanie kompetencji kulturalnych, społecznych, osobistych oraz pobudzanie kreatywności i ekspresji kulturalnej mieszkańców woj. śląskiego oraz stwarzanie przestrzeni do międzypokoleniowej integracji na rzecz rozwoju i kultywowania lokalnej kultury.


Zadanie sfinansowano w ramach I. edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego 2020.

Inne z tej kategorii
bo-portal1140x640a.jpg
06.04.2021

Ruszył nabór wniosków do III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.   Rusza III edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego....

Kresy1.jpg
22.03.2021

Wstępna realizacja zadania zaczęła się od złożenia wniosku, przez Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Oddział w...