Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Spotkanie autorskie z Katarzyną Łatą

Spotkanie autorskie z Katarzyną Łatą

Data i miejsce wydarzenia

Jurajski Fotoklub w Częstochowie zaprasza na spotkanie autorskie z Katarzyną Łatą - artystką sztuk wizualnych, absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydziału Grafiki w Katowicach, kuratorką czterech Galerii Miasta Ogrodów w Katowicach i wykładowczynią fotografii - siedziba ROK-u, 8 listopada godz. 19.30.

Katarzyna Łata - informacje

Katarzyna Łata jest członkinią Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Związku Polskich Artystów Fotografików (2002-2005: wiceprezes ds. artystycznych Okręgu Śląskiego ZPAF; 2005-2017 prezes Okręgu Śląskiego ZPAF; od 2017 członek Rady Artystycznej ZPAF). W latach 2000-2017 była kuratorką Galerii KATOWICE ZPAF.

Autorka kilkunastu wystaw indywidualnych, kilkudziesięciu zbiorowych oraz happeningów fotograficznych, redaktorka książek fotograficznych i koordynatorka projektów dokumentujących Śląsk.

Kuratorka ponad 300 wystaw, jurorka licznych konkursów fotograficznych i przeglądów portfolio. W 2010 roku otrzymała nagrodę Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia twórcze i wkład w rozwój polskiej kultury, a w roku 2017 otrzymała Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Prace Katarzyny Łaty znajdują się w zbiorach:

 • Muzeum Narodowego w Krakowie,
 • Muzeum Śląskiego w Katowicach,
 • Fototeki ZPAF w Warszawie,
 • Śląskiej Kolekcji Fotografii Artystycznej w Katowicach,
 • Muzeum Miejskiego w Sosnowcu,
 • oraz w kolekcjach prywatnych:
  • w Niemczech,
  • Francji,
  • USA,
  • Polsce.

Plakat - Jurajski Fotoklub Częstochowa. www.jurajski-fotoklub.pl zaprasza na spotkanie autorskie z Katarzyna Łatą - artystką sztuk wizualnych. Tekst alternatywny poniżej.

Plakat - tekst alternatywny

Jurajski Fotoklub Częstochowa zaprasza na spotkanie autorskie z Katarzyna Łatą - artystką sztuk wizualnych, członkinią ZPAF i ZPAP, kuratorką czterech Galerii Miasta Ogrodów w Katowicach.

Czarno-białe zdjęcia autorstwa Katarzyny Łaty. Przedstawiające lodowisko w Central Park - Nowy Jork na którym jest wklejone zdjęcie czerwonego jabłka. Zdjęcie wanny w lesie na śniegu oraz kołe zębate. Zdjęcie papugi siedzącej na palmie oraz kobiety w kolorowym nakryciu głowy. Zdjęcie skały oraz klucza.

Projekt Studium Przypadku.

Miejsce i termin wydarzenia

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, ul. Ogińskiego 13a, 8 listopada 2021, godz. 19:30.

Serdecznie zapraszamy. Wstęp Wolny.

Organizatorzy:

 • Jurajski Fotoklub Częstochowa,
 • Śląskie. Instytucja kultury Samorządu Województwa Śląskiego,
 • Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie.
Zobacz podobne
267-akt-fotob.png
22.12.2023

Serdecznie zapraszamy solistów, duety, zespoły a także chóry do udziału w dziewiątej edycji Jurajskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek Łazy 2024!...

Inne z tej kategorii
Baner - poziom.jpg
06.12.2023

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie serdecznie zaprasza na Mikołajki - 6 grudnia 2023 r. Zaczynamy o godz. 16:00 warsztatami plastycznymi pt....

logo-kino-retro-2-1697003151.jpg
29.11.2023

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie serdecznie zaprasza na kolejną projekcję z cyklu "Filmowe retro".  Tym razem w środę 29 listopada o...