Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Spotkanie autorskie z Katarzyną Łatą

Spotkanie autorskie z Katarzyną Łatą

Jurajski Fotoklub w Częstochowie zaprasza na spotkanie autorskie z Katarzyną Łatą - artystką sztuk wizualnych, absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydziału Grafiki w Katowicach, kuratorką czterech Galerii Miasta Ogrodów w Katowicach i wykładowczynią fotografii - siedziba Regionalnego Ośrodka Kultury, 8 listopada godz. 19.30.

Katarzyna łata jest członkinią Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Związku Polskich Artystów Fotografików (2002-2005: wiceprezes ds. artystycznych Okręgu Śląskiego ZPAF; 2005-2017 prezes Okręgu Śląskiego ZPAF; od 2017 członek Rady Artystycznej ZPAF (Związek Polskich Artystów Fotografików)). W latach 2000-2017 była kuratorką Galerii Katowice ZPAF.

Autorka kilkunastu wystaw indywidualnych, kilkudziesięciu zbiorowych oraz happeningów fotograficznych, redaktorka książek fotograficznych i koordynatorka projektów dokumentujących Śląsk.

Kuratorka ponad 300 wystaw, jurorka licznych konkursów fotograficznych i przeglądów portfolio. W 2010 roku otrzymała nagrodę Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięciatwórcze i wkład w rozwój polskiej kultury, a w roku 2017 otrzymała Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Prace Katarzyny Łaty znajdują się w zbiorach: Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Śląskiego w Katowicach, Fototeki ZPAF w Warszawie, Śląskiej Kolekcji Fotografii Artystycznej w Katowicach,Muzeum Miejskiego w Sosnowcu oraz w kolekcjach prywatnych w Niemczech, Francji, USA i w Polsce.

Plakat

Opis alternatywny - plakat "spotkanie autorskie"

Jurajski Fotoklub Częstochowa.

Strona internetowa Jurajskiego Fotoklubu w Częstochowie.

Zaprasza na spotkanie z Katarzyną Łatą - artystką sztuk wizualnych, członkinią Związku Polskich Artystów Fotografików i Związku Polskich Artystów Plastyków.

Zdjęcie 1: w centrum miasta wklejone jest jabłko. Zdjęcie 2: Wanna pokryta śniegiem z wklejonym mechanizmem zegara. Zdjęcie 3: Papugi wśród drzew z wklejonym portretem kobiety. Zdjęcie 4: Skała z wklejonym zdjęciem klucza.

Projekt - Studium przypadku.

Miejsce, termin: Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, ul. Ogińskiego 13a. 8 listopada 2021, godz.19:30.

Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.

Jurajski Fotoklub Częstochowa. Śląskie. Instytucja kultury Samorządu Województwa Śląskiego. Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie.

Zobacz podobne
Plakat - Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie. Zaprasza. Video, ergo sum - Widzę więc jestem. Ogólnopolski konkurs filmowy - Edycja 2022. Film. Plakat. Recenzja.
10.10.2022

Konkurs jest organizowany w trzech obszarach twórczości związanej z filmem: realizacji filmu, tworzenia plakatu filmowego oraz pisania recenzji...

Plakat Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego z okazji 750-lecia Lublińca.
30.09.2022

Miejski Dom Kultury w Lublińcu zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym organizowanym z okazji urodzin naszego miasta. Lubliniec to...

PLAKATwww.jpg
02.07.2022

Zapraszamy do udziału w Powiatowym Festiwalu Pokoju i Dobra Poręba 2022, który organizowany jest przez Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i...

Inne z tej kategorii
Baner - pion.jpg
21.06.2022

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa DOŚWIADCZANIE PIĘKNA Członków Stowarzyszenia Hospicjum Częstochowa „DAR SERCA”. Wernisaż...

Plakat
31.05.2022

Opis alternatywny - plakat "Zaproszenie na wernisarz" Na plakacie widoczny jest obraz lasu. Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie oraz...

Sevilla codzienna emocje. Na obrazku widoczna przytulona para. Napis: wystawa fotografii Edyty Pilichowskiej,
08.04.2022

Sevilla Codzienna- Emocje. Skąd taki tytuł? Starałam się patrzeć nie tylko pocztówkowo. Nie skupiać się tylko na pięknu strojów,...