Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Wernisaż wystawy

Wernisaż wystawy

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie wraz z Autorkami wystawy serdecznie zapraszają na wernisaż "Naszego spotkania z przyrodą" 8 listopada 2021 r. godz. 19.00 Galeria Fotopobudka ROK-u.

Irena Skowrońska-Gondek

Pochodzi z Poznania. W Częstochowie mieszka od 10 lat. Jest członkiem Jurajskiego Fotoklubu od 2016 roku po przypadkowym spotkaniu grupy fotografów będących na plenerze w Złotym Potoku jesienią 2015 r. Od tego czasu zaczęła się Jej przygoda z fotografią na poważnie. Skupiła się na fotografowaniu przyrody, szczególnie fauny i flory, a ostatnio najwięcej czasu poświęca fotografowaniu koni, zarówno będących na pastwisku, padoku czy biorących udział w różnego rodzaju zawodach hippicznych. Przebywanie wśród koni i fotografowanie ich to jej panaceum na stres. Jest również członkiem Stowarzyszenia Senior Plus i Senior Tur w grupach fotograficznych. Do tej pory brała udział w wystawach zbiorowych Fotoklubu i tych Stowarzyszeń. Zdjęcia swoje zamieszcza również w mediach społecznościowych. Cieszy się, że może pokazać choć niewielką ilość swoich zdjęć na tej wystawie razem z Krystyną, która towarzyszy jej w wielu wspólnych wędrówkach i fotografowaniu przyrody.

Krystyna Regina Jachura

Fotografią przyrody zainteresowała się około 10 lat temu. "Polowanie" z aparatem na ptaki, motylki  czy inne żyjątka to ogromne emocje dla autorki. Dzięki mediom społecznościowym dzieli się zdjęciami. Poznała też wiele osób mających podobne zainteresowania. Jedną z nich jest Irena. Razem spędzają sporo czasu w plenerach. To Irena wprowadziła ją do Jurajskiego Fotoklubu Częstochowa. Tak rozpoczęła się jej droga do tej wystawy. Obcowanie z przyrodą to jej sposób na spędzanie wolnego czasu i odreagowanie stresu. Zdjęcia cieszą, szczególnie trudnych do spotkania i fotografowania ptaków. Cieszy się także z możliwości prezentacji swoich prac na tej wystawie.

Wstęp wolny. Zapraszamy

Plakat

Opis alternatywny - Plakat "Nasze spotkania z przyrodą"

Zaproszenie.

Na plakacie widoczne są dwa obrazy:

  • motyl - fot. Krystyna Regina Jachura,
  • konie - fot. Irena Skowrońska-Gondek.

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza na wernisażwystawy fotografii Ireny Skowrońskiej-Gondek i Krystyny Reginy Jachury.

8 listopada 2021, godzina 19:00.

Galeria Fotopobudka Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie, ul. Ogińskiego 13a.

Termin ekspozycji: 8 listopada 2021 - 4 grudnia 2021.

Tytuł wystawy: Nasze spotkania z przyrodą.

Wstęp wyłącznie przy zachowaniu obowiązującego reżimu sanitarnego (ilość miejsc ograniczona, maseczki obowiązkowe).

Organizator: Śląskie. Instytucja Kultury Samorządu Województwa Śląskiego. Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie.

Partner: Jurajski Fotoklub Częstochowa.

Patronat medialny: Tv Orion. Radio Jura 93,8 fm. Radio Panorama.pl. Życie Częstochowy. Gazeta Wyborcza. Częstochowskie Informacje www.Czest.info. Nowa Trybuna Częstochowska. Telsat. Cz.info.pl.

.Motyl siedzący na kwiatku.

Biegnące cztery konie.

Zobacz podobne
Logo Cyberfoto 2024-A4 wzor.jpg
29.03.2024

Cyberfoto 2024Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza do udziału w XXVII MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE CYFROWEJ FOTOKREACJI - CYBERFOTO 2024....

69-OKR - baner poziom.jpg
14.03.2024

Terminy eliminacji konkursowych 69. OKR organizowanych przez Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie: 14 marca 2024, godz. 10.00- eliminacje dla...

Inne z tej kategorii
Maroko1.jpg
04.03.2024

„Maroko od pustynnej strony.”Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza na wystawę fotografii Niny Mazuś „Maroko od pustynnej...

Baner - pion 05.02.2024.jpg
05.02.2024

ROK zaprasza na poplenerową wystawę „Szlakiem śląskich pałaców i zamków" W poniedziałek 5 lutego 2024 o godz 18:00 Regionalny Ośrodek Kultury...