Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Wystawa grupy fotograficznej PSTRYK

Wystawa grupy fotograficznej PSTRYK

Wystawa fotograficzna grupy „Pstryk” w ROK-u

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza do Galerii ART FOTO na doroczną wystawę fotograficzną członów grupy „Pstryk” - piątek 15 września 2023 r. godz. 18:00.


Grupa „Pstryk” została utworzona w 2004 roku wraz z powstaniem Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Tajniki sztuki fotograficznej twórcy zgłębiają pod kierunkiem artysty fotografika Roberta Sękiewicza.

Ekspozycja potrwa do 29 września br.

Wstęp wolny.

Kilka słów o grupie PSTRYK

Członkowie grupy fotograficznej PSTRYK po raz kolejny mają możliwość zaprezentowania swoich prac w gościnnych progach Regionalnego Ośrodka Kultury.

Grupa Pstryk działająca przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku Politechniki Częstochowskiej powstała wraz z utworzeniem Uniwersytetu w 2004 roku.

Od 2011 roku tajniki sztuki fotograficznej zgłębiane są pod kierunkiem artysty fotografika - pana Roberta Sękiewicza, który na co dzień pracuje w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater. Tam też, dzięki uprzejmości dyrektorów Ośrodka,  panów Tadeusza Piersiaka, Roberta Jasiaka a obecnie Ewy Kłosińskiej odbywają się comiesięczne spotkania.

 

Przy UTW działa również grupa WERNIKS skupiająca malarzy, z którą to grupą,  do 2016 roku były organizowane wspólne wystawy.

Do grupy przybywali kolejni pasjonaci fotografii, co za tym idzie, coraz więcej zdjęć było do zaprezentowania.

I tak, w marcu 2017 roku w Klubie Spółdzielczym Częstochowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Nasza Praca, po raz  pierwszy miał miejsce samodzielny wernisaż  grupy PSTRYK.

Natomiast jesienią 2017 roku mieliśmy również okazję po raz pierwszy pokazać swoje prace w Regionalnym Ośrodku Kultury.

Wystawa nie ma charakteru jednorodnego dzięki temu może okazać się dla wielu oglądających ciekawszą.

Dla słuchaczy UTW wrzesień to jeszcze czas wakacji, czas wyjazdów. Mimo, że w roku akademickim 2012/2013 grupa liczyła 12 osób to w wystawie bierze udział dziesięć osób.

Są to: Elżbieta Antoniewicz, Zenon Jeznach, Ewa Klama, Wiesława Kmiecik, Henryka Kossak, Jolanta Łapot, Teresa Palacz, Jadwiga Polak, Jolanta Niewiadomska, Krzysztof Jacek Niewiadomski.

 

Zapraszając do oglądania życzymy dużo pozytywnych wrażeń.

 

Zobacz podobne
Baner 1- pion.jpg
02.10.2023

                              MASKI„Człowiek najmniej jest sobą , gdy mówi we własnym imieniu. Daj mu maskę, a...

02.10.2023

 Zachęcamy do udziału w Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy IRIT AMIEL  Konkurs jest organizowany pod honorowym patronatem Alona Goldmana –...

Inne z tej kategorii
Baner pion.jpg
01.09.2023

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy serwetek Zespołu Rękodzieła Artystycznego Klub Supełek z Torunia...

Baner-pion.jpg
21.08.2023

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza na poplenerową wystawę prac malarskich z możliwością zakupu, od poniedziałku do piątku w...

plakat dar serca 2023 A-4.ver.1.jpg
10.07.2023

ROK zaprasza na wernisaż Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie wraz uczestnikami warsztatów plastycznych przy Stowarzyszeniu Hospicjum "DAR...