Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

XXVI edycja

XXVI edycja

 W Niegowie odbył się XXVI Jurajski Przegląd Grup Kolędniczych HERODY 2023
 
W niedzielę (22.01.2023) w Niegowie odbył się XXVI Jurajski Przegląd Grup Kolędniczych. Jury przyznało następujące nagrody:
- w kategorii dorośli
• Grand Prix - Grupa Kolędnicza "Herody" z Sygontki
• I miejsce " Święte wiewióry" - Grupa Kolędnicza z Podlesic
Obie Grupy otrzymały nominację na "Karnawał Góralski" w Bukowinie Tatrzańskiej.
- w kategorii dzieci
• "Herody" Dziecięca Grupa Kolędnicza ze Szkoły Podstawowej w Niegowie - otrzymała nominację na "Pastuszkowe Kolędowanie" w Nowym Sączu.
Impreza organizowana była przez Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Niegowie i Urzędem Gminy Niegowa.
Przegląd miał charakter konkursu skierowanego do autentycznych i rekonstruowanych grup kolędniczych z terenu Jury. Celem przeglądu jest ukazywanie, propagowanie i utrwalanie różnorodności obrzędów związanych ze świętami Bożego Narodzenia i karnawałem. Istotnym założeniem organizatorów jest też integracja międzypokoleniowa i przekazywanie tradycji. Zaprezentowane przedstawienia oceniane były przez jury składające się z etnografów i folklorystów, a laureaci otrzymali nagrody finansowe.

Zobacz podobne
Logo internet -poziom.jpg
10.10.2024

Zapraszamy do udziału w jubileuszowej X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego Video, ergo sum - Widzę, więc jestem" - zgłoszenia do 10...

Baner - poziom-2.jpg
20.06.2024

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, Akademia Soward oraz Fundacja Soward - Kolorowa Edukacja serdecznie zapraszają na wyjątkowe widowisko...