Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

XXVII Ogólnopolski i XLI Wojewódzki Przegląd Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA 2023

XXVII Ogólnopolski i XLI Wojewódzki Przegląd Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA 2023

W imieniu organizatorów oraz własnym mam przyjemność zaprosić do udziału w tegorocznej edycji XLI Wojewódzkiego i XXVII Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA 2023 pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej organizowanego przez Spółdzielcze Centrum Kultury „Best” przy Spółdzielni Mieszkaniowej Złote Łany w Bielsku-Białej.
Nasi stali jurorzy w składzie: poeta i eseista Tomasz Jastrun (przewodniczący), polonista, poeta, dziennikarz Jan Picheta oraz poeta i satyryk Juliusz Wątroba wybiorą spośród wszystkich nadesłanych tekstów 60 prac 60 najlepszych autorów. Wyróżnieni literaci zostaną zaproszeni na uroczyste podsumowanie przeglądu „Lipa”, które odbędzie się w SCK „Best” w październiku 2023 r. Laureaci otrzymają tam nagrody książkowe z indywidualnymi dedykacjami od jurorów oraz antologię nagrodzonych tekstów (główną nagrodę naszego przeglądu). Będą ponadto uczestniczyć w koncercie znanego barda i satyryka Czesława Mozila oraz w warsztatach literackich prowadzonych przez jurorów. Mogą też – po wcześniejszym zgłoszeniu – wziąć udział w panelu dyskusyjnym.
W załączeniu przesyłam regulamin LIPY oraz kartę zgłoszenia wraz z wymaganymi załącznikami.
Zgodnie z regulamin LIPY prace prosimy przesłać do 23 czerwca 2023 r. pod adresem:
Spółdzielcze Centrum Kultury „Best” przy SM „Złote Łany", ul. Jutrzenki 22,
43-300 Bielsko-Biała – z dopiskiem „Lipa 2023”.


Zgłoszenie można również przesłać pocztą elektroniczną – prace wraz z załącznikami w folderze zip – na adres email: zgloszenia@lipa.sckbest.pl . W tytule wiadomości należy wpisać: LIPA 2023, imię i nazwisko uczestnika oraz godło.
Wszelkich informacji związanych z organizacją i przebiegiem przeglądu udziela organizator – dyrektor Spółdzielczego Centrum Kultury „Best” Irena Edelman (605-107-175) lub Arkady Raczek–Grabczak (691 664 634, araczek@sckbest.pl ) czy pod numerem 33 499 08 13 (lub 33) od poniedziałku do czwartku w godz. 10.00 – 19.00, w piątki do godz. 13.00. Pytania można kierować również na adres e-mail: kontakt@lipa.sckbest.pl. Wszelkie informacje związane z konkursem znajdują się na oficjalnej stronie internetowej organizatora: www.sckbest.pl.
Zapraszam Serdecznie


Załączniki

Zobacz podobne
kkplakat2.jpg
19.04.2024

Dom Kultury w Koniecpolu wraz z Regionalnym Ośrodkiem Kultury oraz Starostwem Powiatowym w Częstochowie, mają przyjemność zaprosić do udziału w...

Logo Cyberfoto 2024-A4 wzor.jpg
29.03.2024

Cyberfoto 2024Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza do udziału w XXVII MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE CYFROWEJ FOTOKREACJI - CYBERFOTO 2024....

Inne z tej kategorii
08.12.2023

Zapraszam do udziału w XXII Międzypowiatowym Konkursie Plastycznym "Anioł". Regulamin podpięłam w załączniku. Termin nadsyłania prac to 8 grudnia...