Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Sortuj:
alfabetycznie
wg dat

02.03.2020 - 03.04.2020 - "Tajwan 2019" - wystawa fotografii Magdaleny Kmiecik

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza na otwarcie wystawy fotografii Magdaleny Kmiecik "TAJWAN 2019"

Wernisaż wystawy odbędzie się 2 marca 2020 r. o godz. 19.00 w Galerii Fotopobudka Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie (ul. Ogińskiego 13a)

Partnerzy:
Jurajski Fotoklub Częstochowa

Wstęp wolny.
Termin ekspozycji: do 03 kwietnia 2020 r.

O Autorce:
Magdalena Kmiecik
W ciągłej podróży odkrywana siebie -tworzy inspirowana zmiennością zjawisk natury i zdarzeń zachodzących we współczesnym świecie. Swoje projekty realizuje głównie w sztukach wizualnych – performance, malarstwo i fotografia . W prezentacjach performance art podejmuje tematy zagrożeń i największych plag cywilizacyjnych.
„Nie terroryzmowi „ 2016 i „Nie! Podległa „ 2018 to największe prezentacje artystyczne wyrażające stanowisko wobec szerzącego się zła – przemocy, arogancji , brutalności i agresji w społeczeństwach naszego globu . W wyniku działań w przestrzeni publicznej powstały też cykle malarstwa akcji – gdzie emocje wybrzmiewają na płótnach kolorem i kompozycją.
Wypowiada się także przeciw zagrożeniom ekologicznym – Jej prace znalazły się na wystawie „Stop! Smog!” W Europarlamencie w Brukseli - 2019

W 2015 r. dyplom z Malarstwa na Wydziale Sztuki AJD w Częstochowie. Ukończyła także studia na Wydziale Budowy Maszyn Politechniki Częstochowskiej w dziedzinie obróbki plastycznej metali.

Jest członkiem Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza i Jurajskiego Fotoklubu. Należy do Grupy Twórców Złota Linia i Międzynarodowej Grupy Artystycznej Atina.

Bierze udział w zbiorowych i indywidualnych wystawach malarstwa, fotografii, uczestniczy w plenerach malarskich i fotograficznych oraz otwartych akcjach społecznych promujących sztukę.


ARCHIWUM EKSPOZYCJI

13.01.2020 - 30.01.2020 - "Schönbrunn 2019" – wystawa fotografii Janusza Stępnia, Krzysztofa Polaka i Konrada Janssena

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza na otwarcie wystawy fotografii Janusza Stępnia, Krzysztofa Polaka i Konrada Janssena "SCHÖNBRUNN 2019"
Wernisaż wystawy odbędzie się 13 stycznia 2020 r. o godz. 19.00 w Galerii FOTOPOBUDKA Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie (ul.Ogińskiego 13a)

Wstęp wolny
Termin ekspozycji: do 30 stycznia 2020 r.

Założeniem ideowym wystawy jest wielowarstwowe zobrazowanie zjawiska turystyki poznawczej i rekreacyjnej najczęściej odwiedzanego zabytku Austrii.

O Autorach:
Krzysztof Polak i Janusz Stępień - /rocznik 1957/ absolwenci Politechniki Częstochowskiej. W okresie studiów związani ze studencka Agencja Fotograficzną, obecnie z Jurajskim Fotoklubem Częstochowa.
Konrad Jannsen /rocznik 2000/ zainteresowania fotografią łączy z kierunkiem studiów ekonomia mediów na Uniwersytecie Wiedeńskim.


03.02.2020 - 28.02.2020 - "Captured Moments" (Uchwycone Chwile)- wystawa fotografii Altei Leszczyńskiej

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza na otwarcie wystawy fotografii Altei Leszczyńskiej "Captured Moments (Uchwycone Chwile)".
Wernisaż wystawy odbędzie się 3 lutego 2020 r. o godz. 19.00 w Galerii FOTOPOBUDKA Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie (ul. Ogińskiego 13a).

Wstęp wolny
Termin ekspozycji: do 28 lutego 2020 r.

Wystawa „Captured Moments (Uchwycone Chwile)” prezentuje zbiór polaroidów i instaxów Altei Leszczyńskiej. Wystawie towarzyszyć będzie prezentacja mająca na celu przybliżenie tego gatunku fotografii. Fotografia natychmiastowa oznacza zdjęcia wykonane w sposób analogowy na samowywołującym się papierze. W taki też sposób działają klasyczne Polaroidy i Instaxy: w pełni analogowo, z minimalnymi możliwościami wpływania na wygląd zdjęcia, a każde wykonane nimi zdjęcie jest unikalne.

O Autorce:
Altea Leszczyńska - artystka plastyk, fotograf i śpiewająca aktorka.Urodzona w Katowicach. Członkini Związku Polskich Artystów Plastyków w Okręgu Częstochowskim, Regionalnego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Częstochowie, brytyjskiego The Royal Photographic Society, amerykańskich Photographic Society of America i Society for Photographic Education, Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego, Fotoklubu Jurajskiego, Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku, Grupy Artystycznej Atina, a także Literackiego Towarzystwa "Galeria".

Absolwentka Studiów Podyplomowych na Wydziale Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie - dyplom w Pracowni Malarstwa. Ukończyła Kurs Fotografii na Akademii Fotografii w Krakowie.

Uprawia fotografię, malarstwo olejne (głównie abstrakcję strukturalną i malarstwo materii), grafikę warsztatową (miedzioryt, mezzotintę, suchoryt i litografię) a także performance i video art. Ma na swoim koncie liczne wystawy indywidualne i zbiorowe (m. in. w Częstochowie, Krakowie, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu; Lesznie, itd.)
Jest autorką trzech filmów w konwencji video-artu: „Inferno”, „Marzenie” i „Przemijanie. Autorka dwóch powieści.